Ryftrans odbiera DAF-y XF105

20 sierpnia 2008, 0:00

Firma Ryftrans z Katowic odebrała pierwsze 30 ciągników siodłowych DAF FT XF105.460 Space Cab. To realizacja pierwszej części umowy na zakup 130 sztuk ciągników DAF, podpisanej 4 lutego 2008 roku.

Zamówienie w całości zrealizowane będzie przez DAF Trucks Polska do końca lutego 2009 r. 100 sztuk ciągników DAF firma odbierze do końca 2008 roku, natomiast pozostałe 30 dostarczone zostaną do końca lutego 2009 roku. Wszystkie ciągniki XF 105.460 Space Cab posiadają pneumatyczne zawieszenie i spełniają normy emisji spalin Euro 5, a także objęte są naprawami w ramach kontraktów serwisowych DAF Multisupport w opcji „Extra Full Care”.

– Analiza oferty DAF wykazała, że pojazdy tej marki oferują najniższy koszt przejazdu 1 kilometra ze względu na niskie zużycie paliwa, małą utratę wartości, niski koszt serwisowania i bezawaryjność. Oferta kontraktów serwisowych DAF daje nam, poza policzalnością kosztów i gwarancją co do ich wysokości, możliwość skorzystania ze wszystkich stacji serwisowych DAF w całej Europie oraz automatyczną gwarancję płatności w ramach 24-godzinnego serwisu DAF ITS. Mamy więc pełną mobilności przy najniższym koszcie kilometra, a to dla działalności naszej firmy najważniejsze – powiedział Dariusz Szczerbiński, Prezes Zarządu Ryftrans Sp. z o.o.

Z kolei Dyrektor Transportu i Spedycji Big GO, Piotr Kozielski podkreślił że każdy z zestawów BigGo wyposażony jest w pełni zintegrowany system telematyczny, pozwalający spedytorom nadzorować wszystkie zmienne parametry trasy w trybie online, w czasie rzeczywistym jak lokalizacja, wybór korytarza, stan przesyłki, czas pracy kierowcy oraz parametry pracy pojazdu.

RyfTrans jest wyłącznym operatorem logistycznym Grupy Kapitałowej GWARANT S.A. z Katowic, który od czerwca 2008 roku działa pod nową nazwą handlową BigGo i zajmuje się spedycją międzynarodową jak i krajową. W swojej flocie posiada tylko ciągniki firmy DAF, wszystkie to modele XF105. Grupa Kapitałowa GWARANT S.A. swoją działalność skupia na rynkach górniczym i hutniczym. W kolejnych latach następował rozwój Grupy Kapitałowej poprzez zakup kolejnych zakładów na terenie Polski Południowej. Produkty Grupy Kapitałowej Gwarant sprzedawane są do krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Szwajcarii, Chorwacji, Serbii i Czarnogóry, a także do wielu krajów afrykańskich i azjatyckich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!