Nowości DKV

22 sierpnia 2008, 0:00

DKV Euro Service, operator karty paliwowo-serwisowej, oferuje korzystne warunki rozliczania opłat drogowych we Francji oraz na północy Europy, w tym znaczne rabaty oraz usprawnienie przejazdów dzięki elektronicznym systemom poboru opłat. Do końca września 2008 r. operatorzy autostrad we Francji oferują specjalne rabaty w ramach elektronicznego systemu rozliczeń opłat TIS PL. Korzystanie z tego systemu umożliwia m.in. urządzenie do automatycznego pobierania opłat o nazwie DKV Box.

Firma DKV Euro Service, emitent karty paliwowo-serwisowej dla transportu międzynarodowego, zapewnia swoim klientom pełną wysokość rabatów udzielanych przez operatorów. Dodatkowo, umożliwia korzystanie z przedłużonego o 30 dni terminu płatności faktur za przejazdy. Aktualne stawki rabatów TIS PL znajdują się na stronie internetowej www.dkv-euroservice.pl.

DKV obsługuje także nowy system rozliczeń w krajach Beneluksu, Danii i Szwecji.

Na początku października 2008 r. Dania, Szwecja, Holandia, Belgia i Luksemburg wprowadzają elektroniczny system rozliczania opłat za autostrady, mosty i tunele. Firma DKV Euro Service obsługiwać będzie nowy system od momentu jego uruchomienia – klienci będą mogli kupić elektroniczne eurowiniety przy pomocy karty paliwowej DKV Card.

Papierowe eurowniety, konieczne do podróży na północy Europy, zostaną wkrótce zastąpione elektroniczną rejestracją. Kierowcy posiadający DKV Card będą mogli zakupić elektroniczną winietę w tych samych punktach, w których dostępna była w formie papierowej. Możliwe też będzie zamówienie winiety przed planowaną podróżą bezpośrednio w DKV.

W przypadku nowej winiety wszystkie dane będą przetwarzane elektronicznie. Kierowca nie będzie więc potrzebował papierowych dowodów zakupu, np. w trakcie kontroli. Dostępne będą winiety dzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne. Firmy, które kupiły winiety w formie papierowej mogą korzystać z nich aż do wygaśnięcia ich daty ważności – niezależnie od wprowadzenia nowego systemu rozliczeń. Do tego momentu muszą jednak wozić papierową winietę w widocznym miejscu.

Eurowinieta wymagana jest dla każdego pojazdu o masie powyżej 12 t, który korzysta z autostrad w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii i Szwecji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!