ECO Kalkulator

13 października 2008, 0:00

Powstał portal informacyjny dotyczący zmniejszania emisji CO2 w transporcie przesyłek na terytorium Europy. Do pięciu razy niższe koszty i do ośmiu razy mniejsza emisja gazów cieplarnianych – to powody, dla których korzystanie z drogowego transportu paczek staje się bardziej atrakcyjne i logiczne w porównaniu do transportu lotniczego. Te właśnie czynniki demonstruje nowy portal informacyjny www.whyflyparcels.com. Sercem portalu jest ECO Kalkulator, który wskazuje różnice w emisji CO2 equiv. pomiędzy dwoma gałęziami transportu na terenie Europy i ujawnia tym samym zaskakujące fakty.

Strona www.whyflyparcels.com wyjaśnia czym jest tzw. „modeshiftTM” (tłum. zmiana trybu,), czyli przestawienie się z transportu lotniczego przesyłek na transport drogowy na terenie Europy. W bezpośrednim porównaniu drogi i powietrza atrakcyjność i logika „modeshiftTM” przedstawione są z punktu widzenia ekologii, w szczegółowym opisie. Motorem napędzającym zmianę jest fakt, iż w globalnym świecie transportu produktów, przedstawiciele rynku CEP są zobowiązani do działania mającego na celu stopniowe zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery. Warto zwrócić uwagę, iż obowiązek ten będzie miał coraz większy wymiar w przyszłości, ponieważ branża transportowa jest branżą rozwijającą się szybkim tempie. To z kolei przyczynia się do wzrostu emisji CO2, która w przypadku transportu stanowi 20-25% emisji światowej. W obrębie Unii Europejskiej oznacza to około 2 ton rocznie w przeliczeniu na osobę. Dlatego też, już teraz, w wielu przypadkach bardziej zrównoważony transport stał się dla zleceniodawców kryterium wpływającym na decyzję o wyborze dostawcy usług logistycznych.

ECO kalkulator, znajdujący się na stronie, został stworzony przez ekspertów w dziedzinie ekologii, i oparty jest na informacjach międzynarodowych baz danych. Po wpisaniu do niego określonych parametrów, kalkulator jest w stanie obliczyć, jakie ilości CO2 equiv. Zostają zaoszczędzone, poprzez (zrezygnowanie z transportu lotniczego na rzecz przesyłki drogą lądową na wybranych trasach w Europie) „modeshiftTM” , z transportu lotniczego, w odniesieniu do wybranych trasach w Europie. W zależności od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, wybór transportu drogowego paczek, może spowodować do ośmiu razy mniejszą emisję gazów cieplarnianych.

Na www.whyflyparcels.com specjaliści do spraw logistyki oraz wszystkie osoby zainteresowane, mają do swojej dyspozycji cenną platformę informacyjną, a w niej całą gamę istotnych danych, wyjaśniających szczegółowo dlaczego logiczne jest przejście z transportu lotniczego na drogowy. W tworzeniu tej platformy mają swój udział między innymi tacy znani eksperci jak dr Wolfgang Stölzle – profesor zarządzania logistyką z Uniwersytetu Św. Gallen’a w Szwajcarii.

ECO kalkulator zaopatruje osoby podejmujące decyzje w informacje, które nie były dla nich wcześniej dostępne. Poprzez tę wiedzę są w stanie lepiej i pełniej podejmować decyzje o wyborze formy transportu. Możemy więc korzystać z nowych możliwości, mając świadomość, że duża część produktów nie wymaga konkretnych form transportu ani limitów czasowych ich dostarczenia.

Whyflyparcels.com jest inicjatywą DPD Dynamic Parcel Distribution GmbH & Co. KG

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!