Kolejny nowy terminal DHL Express

24 października 2008, 0:00

DHL Express (Poland), uruchomił kolejny nowoczesny terminal wNiepołomicach k/Krakowa. Będzie on pełnił także funkcję podsortowni dla regionu Polski południowej. Wartość tej inwestycji to ponad 6,12 mln euro.

Nowy terminal DHL Express jest w stanie obsłużyć od 10 do 13 tyś. przesyłek na dobę. Prędkość nowoczesnego zautomatyzowanego sortera liczącego ponad 326 m, to 2500 szt. przesyłek na godzinę. Terminal posiada 31 bramy umożliwiające obsługę samochodów ciężarowych, z czego 7 jest wyposażonych w przenośniki taśmowe teleskopowe a 24 w rampy hydrauliczne. Ponadto w obiekcie jest 78 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej zajmuje blisko 4700 m2. Za obsługę klientów odpowiada ponad 190 pracowników i kurierów DHL Express.

Terminal DHL Express obsługuje głównie klientów z województwa małopolskiego. W najbliższej przyszłości przejmie także funkcję podsortowni, czyli minicentrum logistycznego wspierającego inne terminale DHL Express w Małopolsce i na Podkarpaciu – Nowy Sącz, Tarnów, Rzeszów. Wśród największych korzyści związanych z uruchomieniem nowego obiektu wymienić można zwiększenie wydajności systemu logistycznego oraz wzrost liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia w tym regionie. Wszyscy kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700. Dzięki radiowej transmisji danych, na bieżąco mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu działa też Punkt Przyjęć, w którym klienci bezpośrednio mogą nadawać i odbierać przesyłki.

Nowy adres terminala DHL Express to: Staniątki 735, 32-005 Niepołomice k/Krakowa. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!