KÄRCHER – przyjemne sprzątanie! (Przygotowała firma KÄRCHER)

23 listopada 2008, 0:00

Mianem KÄRCHER klienci obdarzają dziś prawie wszystkie urządzenia wysokociśnieniowe utożsamiając tę technologię z marką KÄRCHER. Ale oferta firmy obejmuje również odkurzacze domowe i przemysłowe, ekstraktory, urządzenia do czyszczenia parą, szorowarki, zamiatarki, myjnie samochodowe, systemy recyrkulacji wody oraz środki czyszczące i szerokie wyposażenie dodatkowe dla urządzeń profesjonalnych i domowych.

Sprzęt ten już od co najmniej 15 lat, odkąd KÄRCHER ma swoją firmę w Polsce, znajduje zastosowanie w wielu polskich warsztatach. Poniżej przedstawiamy przykładowe urządzenia, dzięki którym utrzymanie czystości w miejscu pracy jest łatwe jak nigdy dotąd.

Odkurzacz NT 45/1 Eco – dla warsztatów

Dobry odkurzacz jest niezbędny w każdym serwisie i warsztacie samochodowym. Dlatego KÄRCHER oferuje NT 45/1 Eco – odkurzacz z możliwością odsysania wody wyposażony w innowacyjny system TACT. TACT służy oczyszczania filtra (automatycznie co 15 sek) gwarantując stałą, wysoką siłę ssania i pracę bez zbędnych przerw nawet podczas odsysania drobnych pyłów. Wyposażenie NT 45/1 w płaski filtr falisty – system Eco – umożliwia wykorzystywanie w całości pojemność zbiornika śmieci i eliminuje konieczność zmiany filtra podczas odsysania suchych i mokrych zanieczyszczeń. Zwrotność odkurzacza i jego stabilność nawet na nierównym podłożu zapewniają m.in. kółka samonastawne (jedno z hamulcem). NT 45/1 Eco w wersji Te (z gniazdem do podłączenia elektronarzędzi – odciąga pył bezpośrednio z miejsca jego powstawania) jest doskonały choćby w przygotowaniu karoserii do prac lakierniczych. Wybrane parametry odkurzacza to: wydatek powietrza 61 l/s, podciśnienie 230 mbar, poj. zbiornika 45l, głośność pracy 64 dBA.
W standardzie wyposażenia: wąż ssący 2.5 m, metalowe rury ssące, 2 x 0.5 m, ssawka podłogowa na mokro/sucho 300 mm, ssawka szczelinowa, automatyczny wyłącznik przy maks. poziomie wypełnienia zbiornika wodą, kabel zasilający 7,5 m.

Szorowarka BR 40/10 C – doskonałym następcą BR 400

Nowa szorowarka KÄRCHER o symbolu BR 40/10 C Adv zastępuje w 2008 uniwersalną i znaną od lat – BR 400. BR 40/10 C Adv jest równie wydajna jak model poprzedni, ale znacznie bardziej komfortowa w obsłudze.

BR 40/10 C Adv jest wyposażona w dwa 10-litrowe zbiorniki wody czystej i brudnej. Są one łatwe do napełniania i opróżniania, gdyż można zdjąć je z obudowy, a następnie przenieść trzymając za rączkę, niczym koszyk na zakupy. Napełnianie ułatwia płaski kształt zbiornika, dzięki któremu można uzupełnić go czystą wodą wprost z kranu. Podobnie jak BR 400 nowa szorowarka przeznaczona jest do czyszczenia niewielkich powierzchni, ale także trudno dostępnych miejsc – zatem doskonale sprawować się będzie nawet w trudnej przestrzeni niewielkich warsztatów, sklepów, punktów gastronomicznych.

BR 40/10 C Adv dzięki możliwości regulacji nacisku szczotek na czyszczoną powierzchnię, nadaje się do usuwania uporczywych zabrudzeń. Ponadto model ten wyposażony został w dwa demontowalne kółka transportowe, dzięki którym możliwe jest wygodne przemieszczanie urządzenia nawet po schodach. Zdemontowane kółka transportowe, przechowywane są w trakcie pracy urządzenia na uchwycie prowadzącym. Dwie obracające się w przeciwnych kierunkach szczotki walcowe umożliwiają urządzeniu poruszanie się do przodu i do tyłu. Dwie belki ssące skutecznie odsysają brudny roztwór, pozostawiając jedynie znikomą wilgoć resztkową. Turbina BR 40/10 C Adv jest skutecznie wytłumiona, dzięki czemu urządzenie pracuje bardzo cicho. Obsługa urządzenia nie stwarza żadnych problemów. Łatwa wymiana listew ssących i szczotek walcowych zajmuje zaledwie kilka sekund.

Szorowarki B 90 R i B 80 W – optymalny wybór.

B 90 R to szorowarka z wymiennymi głowicami szczotkowymi, z fotelem dla operatora, przeznaczona do czyszczenia dużych powierzchni, np. w salonach i warsztatach samochodowych. Dostępna jest ona w 3 wersjach wyposażenia: „Classic” (łatwość obsługi, dzięki czemu nawet niedoświadczony operator poradzi sobie bez najmniejszych problemów), „Advanced” (posiada system FACT – regulowanie prędkości obrotowej szczotek walcowych, siły nacisku oraz odsysania), „Advanced DOSE” (dodatkowo umożliwia precyzyjne dozowanie środka czyszczącego w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni). Ale główną zaletą tych szorowarek jest ich elastyczność wobec potrzeb klienta! B 90 R to urządzenie, które dzięki wymiennym szczotkom może pracować ze szczotkami walcowymi (głowica oznaczona R) lub szczotką tarczową (głowica oznaczona D). Same głowice występują w różnych rozmiarach od 55, przez 65 do 75 cm szerokości roboczej. Głowica szczotkowa R posiada ponadto wbudowaną jednostkę zamiatającą – co gwarantuje zamiatanie i szorowanie w jednym przejściu roboczym, z użyciem tylko jednego urządzenia!

B 80 W to szorowarka prowadzona ręcznie, która doskonale sprawować się będzie w czyszczeniu twardych posadzek w mniejszych warsztatach naprawczych. Podobnie jak B 90 R jest ona dostępne w wersji z i bez systemu DOSE. W zależności od potrzeb dostępne są urządzenia wyposażone w proste lub w łukowe belki ssące oraz z wbudowaną ładowarką baterii. 

Podobnie jak B 90 R tak i B 80 W zostały wyposażone w głowice szczotkowe nowej generacji. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy szczotkami walcowymi lub tarczowymi o szerokości roboczej 550, 650 i 750 mm. Nie tylko wymiana szczotek, ale i całych głowic odbywa się w bardzo prosty sposób bez konieczności stosowania narzędzi. Wszystko to pozwala optymalnie dostosować urządzenie do indywidualnych potrzeb klienta. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.24.249.*, 24 listopada 2008, 0:00 0 0

Sam mam myjkę wysokociśnieniową Karchera i muszę przyznać, że jest rewelacyjna

Odpowiedz

83.24.249.*, 24 listopada 2008, 0:00 0 0

Sam mam myjkę wysokociśnieniową Karchera i muszę przyznać, że jest rewelacyjna

Odpowiedz

83.24.245.*, 27 listopada 2008, 0:00 0 0

co prawda to prawda. na każdą myjkę ludzie mówią "karśer" :) to się nazywa renoma marki.

Odpowiedz

83.24.245.*, 27 listopada 2008, 0:00 0 0

co prawda to prawda. na każdą myjkę ludzie mówią "karśer" :) to się nazywa renoma marki.

Odpowiedz

83.24.213.*, 28 listopada 2008, 0:00 0 0

Prawdziwą frajdą musi być sprzątanie tą szorowarką. A tu trzeba wiadro i szczotę oswajać. Jakby mikołaj przyniósł taki sprzet do firmy to bym się nie obraził

Odpowiedz

83.24.213.*, 28 listopada 2008, 0:00 0 0

nie na to jak taniec ze szczotami

Odpowiedz

83.24.213.*, 28 listopada 2008, 0:00 0 0

Prawdziwą frajdą musi być sprzątanie tą szorowarką. A tu trzeba wiadro i szczotę oswajać. Jakby mikołaj przyniósł taki sprzet do firmy to bym się nie obraził

Odpowiedz

83.24.213.*, 28 listopada 2008, 0:00 0 0

nie na to jak taniec ze szczotami

Odpowiedz