FedEx Express otwiera nowe centrum w Rejonie Azji i Pacyfiku

15 lutego 2009, 0:00

FedEx Express (FedEx), spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie spółka oferująca ekspresowe usługi transportowe rozpoczęła działalność w swoim nowym centrum w rejonie Azji i Pacyfiku, mieszczącym się na Międzynarodowym Lotnisku Baiyun w Guangzhou w Chinach. Centrum to jest największym, poza USA, ośrodkiem firmy.

Nowe centrum FedEx w rejonie Azja Pacyfik znajduje się w strategicznym miejscu, w sercu delty Rzeki Perłowej Guangzhou – głównym międzynarodowym centrum produkcji i handlu w regionie. Centrum łączy ten dynamiczny region gospodarczy z globalną siecią FedEx, ułatwiając dalszy rozwój miejscowego przemysłu takiego jak przemysł elektroniczny high-tech.

„Otwarcie naszego nowego centrum w rejonie Azji i Pacyfiku jest ważnym krokiem dla firmy FedEx i umacnia nasze wieloletnie zaangażowanie w ten region – powiedział Michael L. Ducker, prezes firmy International FedEx Express. – Jako część międzynarodowej strategii rozwoju firmy FedEx, cały czas zwiększamy nasze działania na rynkach kluczowych w zasilaniu globalnego łańcucha dostaw. Dzięki naszemu nowemu nowoczesnemu centrum jesteśmy w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów z całego świata, którzy robią interesy w Chinach oraz w szerszym pojęciu na rynkach Azji i Pacyfiku, wzmacniając w ten sposób globalny handel.”

Nowe centrum Azja Pacyfik stanowi inwestycję kapitałową w wysokości 150 milionów dolarów i będzie stanowić centralny ośrodek działalności firmy w tym regionie przez następne 30 lat. Centrum będzie obsługiwało 136 lotów przychodzących i wychodzących na tydzień, zapewniając dostęp do ponad 220 państw i terytoriów obsługiwanych przez firmę FedEx.

Pierwszy lot, który dotarł do nowego centrum FedEx Azja Pacyfik przyleciał z Międzynarodowego Lotniska Indianapolis. Po międzylądowaniu na Międzynarodowym Lotnisku Charles’a de Gaulle’a w Paryżu, samolot typu MD-11 wylądował o 23:07 na Międzynarodowym Lotnisku w Baiyun.

„Rolą firmy FedEx, jako globalnego asystenta logistycznego, jest łączenie miejsc rozmieszczonych na całym świecie. Nowe centrum uwydatni naszą konkurencyjność w zarządzaniu handlem w tym regionie w przeciągu następnych kilku dziesięcioleci – powiedział David L. Cunningham Jr, prezes FedEx Express w regionie Azja Pacyfik. – Pierwsze loty FedEx oznaczają nowy etap naszego zaangażowania mającego na celu umocnienie konkurencyjności regionu poprzez umożliwianie klientom dostępu do możliwości handlowych w Azji i na całym świecie.”


Znaczenie szlaku handlowego pomiędzy Europą i Azją cały czas wzrasta. Dzięki wzajemnej współpracy w rozwiązywaniu takich kwestii jak ochrona środowiska, bezpieczeństwo energetyczne i żywności, Unia Europejska umocniła swoją pozycję jako największy partner handlowy Chin w okresie ostatnich 5 lat. Ze statystyk Głównego Urzędu Ceł wynika, że handel dwustronny w 2008 r. wyniósł 425,58 miliardów dolarów, tj. zanotowano wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 19,5 procenta. Ekspansja firmy FedEx w Guangzhou jest świadectwem tego niezwykłego trendu rozwoju, a także wielostronnej, wielopoziomowej oraz szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy tymi dwoma regionami.

Nowe centrum FedEx zapewnia kilka niezwykłych korzyści. Centrum posiada swoją własną wieżę kontroli – pierwszą dla międzynarodowej firmy przewozowej oferującej ekspresowe usługi drogą lotniczą w Chinach. Umożliwia to firmie FedEx lepsze zarządzanie i kontrolę nad manewrami samolotów oraz oferowanie coraz większej wydajności i niezawodności. Centrum jest również wyposażone w punkt odprawy celnej oraz zaawansowane systemy pakowania i sortowania zdolne obsłużyć, na chwilę obecną, do 24 000 paczek na godzinę.

Firma FedEx zamknie swój ośrodek w Zatoce Subic na Filipinach, ale w dalszym ciągu będzie działać na terenie kraju, ponieważ ośrodki w Manili i Cebu pozostaną integralną częścią sieci FedEx AsiaOne®.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!