Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim

13 marca 2009, 0:00

DHL Express (Poland), uruchomił nowoczesny terminal w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejny etap realizacji wieloletniej strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej.

Nowy terminal DHL Express w Gorzowie Wielkopolskim może obsłużyć do 5 000 tyś. przesyłek na dobę, czyli aż o 400% więcej niż poprzedni obiekt. Prędkość nowoczesnego sortera, liczącego ponad 40 m, to 2500 przesyłek na godzinę. Terminal posiada 7 bram wyposażonych w rampy hydrauliczne umożliwiające obsługę samochodów ciężarowych oraz 18 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej to ponad 1000 m2. Sprawną obsługę klientów zapewnia ponad 30 pracowników i kurierów DHL Express.

W Gorzowie Wielkopolskim DHL jest obecny od 1991 roku. Terminal DHL Express obsługuje klientów z części województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego, oferując im pełen zakres ekspresowych usług krajowych i międzynarodowych (lotniczych i drogowych).

„Tylko w ciągu ostatnich 2 lat liczba przesyłek obsługiwanych w tym regionie wzrosła o ponad 60%. Uruchomienie nowoczesnego obiektu w Gorzowie w znaczącym stopniu zwiększy wydajność systemu logistycznego oraz wzrost liczby przesyłek przewożonych w ciągu dnia. Dzięki temu będziemy mogli naszym klientom zapewnić najwyższej jakości usługi i odpowiedzieć na ich oczekiwania” powiedział Igor Caban, wiceprezes ds. operacyjnych DHL Express (Poland).

Kurierzy wyposażeni zostali w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń. Przy terminalu w Gorzowie działa też Punkt Przyjęć, w którym klienci bezpośrednio mogą nadawać i odbierać przesyłki.

Zgodnie z realizowaną przez DHL Express (Poland) strategią proekologiczną GoGreen, w nowym terminalu gorzowskim zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie, takich jak segregacja odpadów (np. papier, baterie, tworzywa sztuczne), separator olejów samochodowych, odprowadzanie ścieków do miejskiej kanalizacji oraz własny system ogrzewania na gaz.

Nowy adres terminala DHL Express to: Deszczno 3d, 66-400 Gorzów Wlkp.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.5.159.*, 14 marca 2009, 0:00 0 0

brzmi jakby kryzys w logistyce ich nie dotykał

Odpowiedz

83.5.159.*, 14 marca 2009, 0:00 0 0

Wszystko super, ale logistyce hurtowni motoryzacyjnych nie dorównają hi hi

Odpowiedz

83.31.141.*, 16 marca 2009, 0:00 0 0

Jakby wprowadzili lepszy sposób wynagradzania kierowców - podwykonawców i logistyki między oddziałami - to na pewno działaliby lepiej.
Kasa czyni cuda:-)

Odpowiedz

37.47.19.*, 29 czerwca 2012, 14:50 0 0

niektórzy ci wspaniali kurierzy okradają ludzi...

Odpowiedz