Filtr cząstek stałych PMK2 Twintec w ciężarówkach MAN

27 marca 2009, 0:00

Filtr cząstek stałych Twintec zainstalowany w pojazdach ciężarowych MAN pozwala na oszczędności na opłatach drogowych Toll Collect pobieranych za poruszanie się po autostradach w Niemieczech.

Ostatnie regulacje dotyczące stawek opłat Toll Collect wprowadzone w życie 1 stycznia 2009 r., przewidują większą niż dotychczas rozpiętość w stosowanych stawkach.

Pojazd spełniający normę emisji spalin EURO 3 z zainstalowanym filtrem cząstek stałych PMK2 Twintec, będzie klasyfikowany tak jak pojazd z normą emisji spalin EURO 4. Oznacza to oszczędność 2,1 eurocentów przy każdym pokonanym kilometrze oraz zwiększenie wartości pojazdu przy odsprzedaży. Koszt zainstalowania filtra cząstek stałych Twintec może zwrócić się już po roku intensywnego użytkowania pojazdu.

Stawki niemieckich opłat drogowych są uzależnione od standardów emisji spalin i w sposób preferencyjny traktują pojazdy wyposażone w systemy redukcji cząstek stałych. Filtry cząstek stałych redukują emisję szkodliwych cząsteczek z silników Diesla nawet z 90% skutecznością. Dlatego użytkownicy pojazdów spełniających normę emisji spalin EURO 3 wyposażonych w filtr cząstek stałych płacą 2,1 eurocenta mniej opłaty drogowej za każdy pokonany kilometr. W roku 2011 różnica w stawce wzrośnie do 4,2 eurocentów za kilometr.

Decydując się na instalację filtra cząstek stałych PMK2 Twintec w pojeździe spełniającym normę emisji spalin EURO 3, zyskać można wiele korzyści. Pojazdy takie mają prawo umieszczenia na przedniej szybie specjalnej zielonej naklejki dającej prawo wjazdu do coraz częściej pojawiających się w niemieckich miastach „zielonych” stref. Przepisy regulujące poruszanie się w takich strefach stają się coraz bardziej restrykcyjne jeśli chodzi o standardy emisji spalin.

W obliczu tych faktów, wyposażenie pojazdu w filtr cząstek stałych Twintec staje się koniecznością. Wykonany z elementów ze stali nierdzewnej filtr cząstek stałych Twintec zastępuje oryginalny tłumik, co może oznaczać dodatkową oszczędność kilkuset Euro w przypadku, gdyby konieczna okazała się wymiana tłumika.

Filtr cząstek stałych Twintec – fakty:

• Niższe stawki opłat drogowych za poruszanie się po niemieckich autostradach
• Szybka amortyzacja
• Zielona naklejka, swobodne poruszania się w zielonych strefach
• Zwiększona wartość pojazdu przy odsprzedaży
• Brak oddziaływania na systemy elektroniczne

• Brak konieczności stosowania dodatków do paliwa
• Brak kosztów utrzymania
• Szybka i prosta instalacja

Filtr cząstek stałych Twintec może zostać zamontowany w pojazdach MAN typoszeregów TGA, TGM, TGL spełniających normy emisji spalin Euro 3.

Dostępny jest on we wszystkich MAN Truck & Bus Center jak również w sieci autoryzowanych stacji obsługi MAN.Każda stacja serwisowa MAN, po dokonaniu montażu filtra wystawia certyfikat zatwierdzony przez BAG – Niemiecki Urząd ds. Transportu Towarowego.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!