Vista – światowe zawody mechaników Volvo

3 kwietnia 2009, 0:00

Vista – światowe zawody, a jednocześnie program szkoleniowy dla mechaników i personelu punktów serwisowych Volvo Trucks i Volvo Buses, wszedł w fazę rozgrywek półfinałowych. Odbywają się one w siedmiu lokalizacjach na pięciu kontynentach. Rekordowa liczba 3500 uczestniczących w konkursie zespołów z 70 krajów została stopniowo, w drodze eliminacji, zredukowana do około 150 drużyn liczących łącznie 600 uczestników. Wśród nich znalazło się 5 zespołów z Polski reprezentujących autoryzowane punkty serwisowe Volvo w Szczecinie, Kutnie i Rzgowie.

W półfinałach dla Regionu Europy Centralno-Wschodniej, które odbędą się w Pietrzykowicach k/Wrocławia, w dniach 30-31 marca 2009, pięć polskich zespołów będzie konkurować z dziesięcioma łącznie drużynami pochodzącymi z: Republiki Czeskiej, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Słowacji. Zespoły będą walczyć o trzy miejsca, uprawniające do udziału w światowym finale konkursu, który odbędzie się w Szwecji w czerwcu bieżącego roku. Jednocześnie, z punktu widzenia polskiego rynku, półfinały te, to wyzwanie dla dwóch dealerów Volvo: firmy ZHU Józef Skrzypa, reprezentowanej przez dwa zespoły z punktu serwisowego w Szczecinie oraz firmy Nijhof-Wassink, reprezentowanej przez również dwa zespoły z punktu serwisowego w Rzgowie oraz przez jeden zespół z Kutna.

Vista to największy program szkoleniowy tego typu na świecie, a jego celem jest poszerzenie wiedzy zarówno mechaników, jak i pozostałego personelu autoryzowanych punktów serwisowych. Wysoki poziom kompetencji wśród pracowników punktu serwisowego jest ważnym elementem kompletnego rozwiązania oferowanego przez Volvo Trucks i Volvo Buses. Jest to szczególnie istotne w okresie obecnej tendencji zniżkowej w gospodarce, która ze względu na fakt, iż wielu klientów odkłada w czasie decyzje o odnowieniu floty pojazdów, powoduje nawet wzrost oczekiwań dotyczących obsługi serwisowej.

„Zanim mistrzowie świata zostaną w czerwcu ogłoszeni, Vista spowoduje, że łącznie ponad 300 000 godzin poświęconych zostanie na szkolenia uczestników. Wszyscy oni są rzeczywiście bardzo zmotywowani i zaangażowani w swój udział w konkursie i dlatego gotowi są poświęcić dodatkowo swój wolny czas na to, by jak najlepiej się do niego przygotować” – powiedziała Johanna Lundberg, główny menedżer projektu Vista.

Po rozegranych w ramach konkursu trzech lokalnych rundach teoretycznych, około 150 zespołów, z prawie 50 krajów zakwalifikowało się do udziału w regionalnych półfinałach. Runda ta, obejmująca zarówno zadania teoretyczne, jak i część praktyczną, zostanie zrealizowana w marcu i kwietniu, w siedmiu lokalizacjach, na pięciu kontynentach. W jej wyniku, 28 najlepszych zespołów zakwalifikuje się do udziału w światowym finale konkursu, który zaplanowany został na dzień 11 czerwca 2009 w Goeteborgu w Szwecji, co zbiega się z terminem przystanku regat Volvo Ocen Race w niedalekim Marstrand.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!