Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach

9 kwietnia 2009, 0:00

Firma Volvo 4 kwietnia 2009 r. uroczyście otworzyła nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach k/Wrocławia. Nowe Volvo Truck Center, powstało z myślą zarówno o dużym potencjale zlokalizowanych w tym rejonie klientów, w celu zapewnienia im łatwiejszego i szybszego dostępu do pełnej oferty produktów i usług Volvo, jak również mając na uwadze klientów, którzy poruszają się autostradą A4 w kierunku Europy Zachodniej lub Ukrainy i dalej.
Lokalizacja punktu serwisowego w Pietrzykowicach jest również dogodna z punktu widzenia obsługi pojazdów przyjeżdżających do istniejących i powstających centrów logistycznych w jego sąsiedztwie.

Punkt w Pietrzykowicach to jeden z siedmiu, w pełni zarządzanych przez Volvo punktów Volvo Truck Center w Polsce i jeden z 28 punktów Volvo Truck Center, jakie funkcjonują w tej chwili w Regionie Europy Centralno-Wschodniej (ok. 200 w całej Europie).

Obok siedmiu punktów Volvo Truck Center, w Polsce działa obecnie 19 autoryzowanych punktów serwisu i sprzedaży oryginalnych części zamiennych Volvo, co łącznie daje liczbę 26 punktów serwisowych samochodów ciężarowych i autobusów Volvo.

Nowy punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach zlokalizowany jest w położonej na południowy-zachód od Wrocławia gminie Kąty Wrocławskie, przy głównej drodze A4 (pierwszy zjazd autostradowy) i jest alternatywą dla funkcjonującego w ramach sieci Volvo Truck Center, punktu w położonej po przeciwnej stronie Wrocławia, w kierunku północno-wschodnim Długołęce.

Obiekt w Pietrzykowicach to zupełnie nowy budynek, zaprojektowany i zbudowany zgodnie ze standardami Volvo w zakresie wyposażenia, troski środowisko i przygotowania do spełniania określonych funkcji, oferujący jednocześnie możliwość zakładanej przez firmę w późniejszym okresie, dalszej rozbudowy punktu Volvo Truck Center, głównie w części warsztatowej.

W Volvo Truck Center w Pietrzykowicach znajduje się także jeden z 20 punktów sprzedaży nowych i używanych samochodów ciężarowych Volvo, jakie w chwili obecnej działają na terenie Polski.
Sprzedaż pojazdów Volvo na polskim rynku wspiera firma VFS Usługi Finansowe Polska. W punkcie Volvo Truck Center w Pietrzykowicach prowadzona będą również sprzedaż pojazdów użytkowych marki Nissan.

Inauguracja działalności punkt Volvo Truck Center w Pietrzykowicach zbiega się w czasie z 15-tą rocznicą funkcjonowania na rynku polskim firmy Volvo Polska Oddział Samochody Ciężarowe (pod różnymi nazwami w różnych okresach).

Punkt Volvo Truck Center rozpocznie świadczenie swoich usług już w poniedziałek 6 kwietnia br., natomiast na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem działalności, na jego terenie odbyły się regionalne półfinały tegorocznej edycji VISTY – światowego konkursu, a jednocześnie programu szkoleniowego dla mechaników i personelu punktów serwisowych Volvo Trucks i Volvo Buses.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!