Logistyka kolejowa dla klientów DB Schenker w Polsce

1 czerwca 2009, 0:00

DB Schenker w Polsce wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku logistyki kolejowej. Nowy zakres usług kolejowych pod nazwą “ DB Schenker railog” stanowi integralną część rozwiązań lądowych oferowanych przez operatora. Wprowadzając nowy serwis, Schenker Sp. z o.o. przejął dotychczasową spółkę Railog Sp. z o.o. W struktury Schenker Sp. z o.o. wszedł tym samym zespół specjalistów w biznesie logistyki kolejowej. Klienci DB Schenker w Polsce zyskują więc bezpośredni dostęp do logistyki z kombinacją rozwiązań kolejowych i drogowych, otrzymując je z jednego źródła. Kompleksowy serwis bazuje na największej europejskiej sieci połączeń Deutsche Bahn, a także na możliwościach innych sieci.

Rozszerzamy ofertę. Kolej staje się stałym elementem naszej logistyki. Pozwoli nam to na umocnienie pozycji DB Schenker na polskim rynku jako wszechstronnego operatora logistycznego” powiedział Janusz Górski, Prezes Zarządu Schenker Sp. z o.o. „Warto podkreślić, że wraz z dostępem do największej europejskiej sieci kolejowej zaoferujemy naszym klientom dodatkowe know-how. Składa się na nie wiele specjalistycznych projektów i doświadczeń naszych nowych kolegów jak i zespołów ekspertów z całego koncernu, lidera na rynku usług kolejowych” dodaje Janusz Górski.

Celem tych wszystkich działań jest zapewnienie klientom maksymalnej dostępności i kompleksowego zakresu oferty logistycznej z jednego źródła.

W skład nowoczesnych rozwiązań logistyki kolejowej w ramach nowego zakresu usług pod nazwą DB Schenker railog wchodzą m.in. indywidualnie zaprojektowane trasy, możliwość wykorzystania pojedyńczego lub grupy wagonów czy przewozy w pociągach zblokowanych. To także koordynacja całego procesu – od organizacji transportu po ostateczną dostawę do odbiorcy. W zależności od potrzeb klientów, logistyka kolejowa daje możliwości łączenia z innymi środkami transportu, wraz z usługami przeładunkowymi, magazynowaniem i dystrybucją do finalnych odbiorców. Trzeba podkreslić ekonomiczne jak i ekologiczne zalety kolei, jako środka transportu wykorzystywanego na średnich i długich dystansach.

Z serwisu DB Schenker railog korzystają firmy z wielu różnych branż, takich jak: AGD, elektroniczna, meblowa, chemiczna czy papiernicza. Koleją transportowane są również płytki ceramiczne, stal, drewno a także żywność i inne towary konsumpcyjne. Ponadto serwis kolejowy DB Schenker oferuje także rozwiązania dla towarów ponadgabarytowych.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!