DHL Express Partnerem Logistycznym Krakowskiego Festiwalu Filmowego

22 czerwca 2009, 0:00

DHL Express (Poland), został oficjalnym Partnerem Logistycznym 49 edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Uczestnicy imprezy mieli 7 dni na zapoznanie się z krótkometrażowymi filmami i dokumentami, które napłynęły z całego świata, dostarczone przez firmę DHL.

Krakowski Festiwal Filmowy, organizowany przez Krakowską Fundację Filmową, jest jedną większych imprez filmowych w Polsce i na świecie. Towarzyszą jej konkursy, liczne pokazy specjalne oraz inne wydarzenia, a wśród tegorocznych gości byli zdobywcy Oscarów oraz znani twórcy filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. W tym roku widzowie KFF mieli okazję obejrzeć 270 filmów z Polski, Europy oraz całego świata, w tym USA, Kanady, Japonii, Singapuru, Indii, Izraela, Nikaragui czy Burkina Faso (Afryka Zachodnia).

Do zadań DHL Express jako Partnera Logistycznego należy odbiór i terminowe doręczenie taśm z filmami do Krakowa, a następnie, po ich projekcji festiwalowej, odbiór i doręczenie do kolejnego odbiorcy, wskazanego przez organizatora KFF. Firma zapewnia też obsługę celną w każdym z krajów nadania i odbioru cennych przesyłek – na krakowski festiwal często transportowane są unikatowe kopie filmów. Największym wyzwaniem z logistycznego punktu widzenia jest skoordynowanie czasów transportu – filmy, bez względu na miejsce, z którego zostały nadane, zawsze muszą dotrzeć na czas przed kolejną projekcją.

Za obsługę Krakowskiego Festiwalu Filmowego odpowiedzialny jest dedykowany zespół DHL Express, w tym Agencja Celna w Pyrzowicach i dział obsługi klienta – sekcja monitoringu przesyłek międzynarodowych. Do zadań Agencji Celnej należało dopełnienie wszystkich formalności związanych ze sprawną odprawą celną filmów, zarówno w kraju nadania jak i Polsce. Z kolei sekcja monitoringu przesyłek międzynarodowych na bieżąco kontroluje status przesyłek przylatujących do Polski – od momentu nadania, przez kolejne etapy transportu w globalnym systemie logistycznym DHL Express po doręczenie do organizatorów festiwalu w Krakowie. Przesyłki z filmami są monitorowane w globalnym systemie track&trace, co zapewnia szybką reakcję w przypadku możliwości wystąpienia opóźnienia.

Krakowski Festiwal Filmowy to kolejna impreza masowa w którą angażuje się DHL Express. Od 15 lat współpracuje z Warszawskim Festiwalem Filmowym o międzynarodowym zasięgu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!