Mercedes-Benz Actros „Ciężarówką Roku 2009” w Polsce

25 czerwca 2009, 0:00

Jury składające się z miłośników ciężarówek, właścicieli firm spedycyjnych, kierowców, mechaników oraz miłośników ciężkich pojazdów wybrało w specjalnym plebiscycie „Ciężarówkę Roku 2009”. Najwięcej głosów zdobył Mercedes-Benz Actros. Organizatorem plebiscytu jest redakcja miesięcznika „Polski Trucker”.

Medal w fabryce w Woerth
Uroczyste wręczenie medalu i dyplomu odbyło się 17 czerwca 2009 r. w fabryce Mercedes-Benz w Woerth w Niemczech. Redaktor naczelny „Polskiego Trakera”, Aleksandra Głusia, oraz wydawcy tegoż magazynu, Bogusław Zimmer, wręczyli osobiście zaszczytny tytuł Panu Hubertusowi Troskowi (dyrektorowi Mercedes-Benz Trucks na Europę i Amerykę łacińską) oraz Yarisowi Pürsünowi (dyrektor fabryki Mercedes-Benz w Woerth).

Hubertus Troska podkreślił, iż ta nagroda jest niezwykle cenna, gdyż przyznana została przez ostatecznych użytkowników ciężarówek. Dodał, że polski rynek jest dla koncernu coraz ważniejszy.

Ponad 1/3 głosów dla nowego Actrosa

W ubiegłym roku Mercedes-Benz Actros został zaprezentowany w nowej odsłonie. Wiele zmian w kwestii komfortu, bezpieczeństwa i ekonomii – możliwe, że to właśnie te zmiany zadecydowały o głosach wyborców. W konkursie brały udział modele powyżej 6 ton DMC, produkowane i oferowane w Polsce w 2008 roku. Zwycięzca zebrał ponad 1/3 ogółu głosów, mimo iż konkurentów było kilkudziesięciu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!