Oesy Mistrzów – fotorelacja

6 lipca 2009, 0:00

W ostatni czerwcowy weekend na mazurskich szutrach i oesach pojawiła się światowa czołówka rajdowych kierowców, aby rywalizować o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA podczas 66 Rajdu Polski. Najbardziej aktywni klienci firmy Inter Cars w nagrodę mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W promocji Inter Cars – "Oesy Mistrzów" łącznie wzięło udział blisko 7500 klientów w tym odcinek specjalny „zakupowego wyścigu” najszybciej przejechało 600 z nich. I to oni m.in. smakowali udziału w imprezie z IC. Firma specjalnie na tę okazję wybudowała dla swoich gości ogromne miasteczko namiotowe. Na terenie usytuowanym nieopodal toru w Mikołajkach, na którym rozgrywane były Super Oesy, stanęła imponująca scena z dwoma ekranami, oraz setki namiotów dla zaproszonych gości.  W sumie miasteczko pomieściło około 2 tys. osób. 

Pierwsi zaproszeni goście zaczęli przybywać na pole namiotowe w piątek 26 czerwca 2009, gdzie czekały już na nich rozstawione namioty, catering oraz pełne zaplecze sanitarne.

Całe pole namiotowe zostało podzielone na podobozy, partnetów promocji. 

Inter Cars w trosce o swoich klientów wszystkich wyposażył w rzeczy niezbędne do przetrwania tego rajdowego weekendu i tak każdy dodatkowo otrzymał zestaw składający się ze śpiwora, karimaty oraz praktycznej latarki.

O rajdowym charakterze imprezy, klientom Inter Carsu, przypominały dwie pokazowe rajdówki, które znajdowały się na terenie obozowiska.

Po zakwaterowaniu oczekując na rajdowe atrakcje następnego dnia, goście mieli okazję zrelaksować się oglądając występy takich wykonawców jak Ryczące Dwudziestki (zespół wykonywał znane szanty), Małgorzata Ostrowska i The Freshback.

Z samego rana, następnego dnia pierwsze autokary wyruszyły do strefy Inter Cars w Kożuchach na odcinku specjalnym „Wydminy” gdzie można było podziwiać pierwsze przejazdy rajdowców. Aby dotrzeć na OS, kibice musieli przeprawić się przez pole… 
 

…troche inne pole… 

 

…ale było warto. Miejsce do obserwacji zmagań rajdowców okazało się być bardzo dobre. Z wzgórza widać było duży odcinek, krętej trasy.

O bezpieczeństwo na trasie odcinka specjalnego zadbał przeszkolony personel. 
 

Jednak jak to zazwyczaj bywa na imprezach rajdowych, i tym razem znalazł się ktoś, kto chce zobaczyć więcej niż inni.

Największe emocje wzbudzały przejazdy samochodów klasy WRC. Na zdjęciu Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) – późniejszy zwycięzca 66. Rajdu Polski. 
 

Na mazurskich odcinkach nie zabrakło największej gwiazdy WRC – na zdjęciu Sébastien Loeb w swoim Citroenie C4 WRC.

Na trasie pojawił się także m.in. ulubieniec polskich kibiców i wielki znawca mazurskich tras – Krzysztof Hołowczyc.

Po całym dniu rajdowych emocji, goście wrócili do obozowiska, gdzie czekała na nich kolacja oraz kolejne atrakcje artystyczne. Tym razem goście bawili się w rytmach reggae oraz hip hop. Na scenie pojawili się TEDE i Ekipa Wielkie Joł: Kiełbasa, DJ Macu oraz Dreadsquad. 
 

Niedzielę – ostatni dzień rajdowych zmagań, wiele osób rozpoczęło od wizyty w położonym nieopodal obozowiska parku maszyn. Duże zainteresowanie wzbudzał znany Stratopolonez… 
 

…jednak największe tłumy zgromadziły się przy stanowiskach poszczególnych team”ów, które w szybkim tempie przygotowywały się do kolejnych OS’ów. 

 

Zwieńczeniem dnia były wyścigi równoległe na torze w Mikołajkach podczas Super Oesu.

Niestety nie wszystkim dopisało szczęście. Fin Jari-Matti Latvala uszkodził swoje auto, i nie mógł ukończyć rajdu. 
 

Pod koniec imprezy odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom. 66. Rajd Polski zwyciężył Mikko Hirvonen startujący Fordem Focusem WRC. 

 

Partnerzy akcji "Oesy Mistrzów": ATE, Beru, BF Goodrich, Bosal, Castrol, Contitech, Delphi. Elring, EVR, Febi, Federal Mogul, Filtron, Hella, Knecht, KYB, LUK INA FAG, Magneti Marelli, NGK, Sachs, SKF, TRW, Valeo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!