Pechowa niedziela dla Vojtiska

5 października 2009, 0:00

Sezon 2009 Wyścigowych Mistrzostw Europy Ciężarówek zakończył się emocjonującym wyścigiem na torze w Jarama, koło Madrytu. W weekend 3 i 4 października zebrało się na nim 41 000 widzów, którzy mogli dopingować swoich faworytów. Dobrze wypadli kierowcy zespołu Frankie Truck Racing Team, zbierając 22 (Markus Altenstrasser) i 10 punktów (Frankie Vojtisek).

Jednym z bohaterów pierwszego wyścigu był Markus, który, startując z piątego rzędu, dotarł do mety na czwartej pozycji. Frankie również spisał się bardzo dobrze i po starcie z 12 pozycji, ukończył wyścig na szóstym miejscu.

Drugi wyścig zakończył się dla nich podobnie – jak pierwszy. Tym razem Vojtisek dojechał do mety tuż przed Altenstrasserem, zajmując 7 miejsce.

W pierwszym niedzielnym wyścigu Markus zdołał zająć szóstą pozycję, co dało mu pole position w finałowym wyścigu. Altenstrasser prowadził w nim przez kilka okrążeń, ale nie zdołał obronić się przed Antonio Albacete w MAN‑ie. Markus musiał zmierzyć się również z Levettem, Hahnem I bardzo szybkim Vrseckym.

Frankie nie może powiedzieć, że pierwszy niedzielny wyścig potoczył się dla niego dobrze. Zażarta walka z Francuzem Dominique”em Lachezem sprawiła, że zarówno kierowca Renault, jak i MAN‑a musieli wycofać się z rywalizacji. Mechanicy szybko przygotowali auto do finałowego wyścigu, ale także wtedy Vojtisek nie miał szczęścia. Po kilku okrążeniach awaria amortyzatora, spowodowana wcześniejszym wypadkiem, zmusiła go do wycofania się i z tego wyścigu.

Choć niedziela nie była udanym dniem dla Frankiego, to w Jarama udało mu się zebrać 10 punktów. W klasyfikacji generalnej sezonu pozwoliło mu to uzyskać 101 punktów, wystarczające do zajęcia dziewiątego miejsca. Markus zakończył sezon na siódmej pozycji ze 139 punktami. W klasyfikacji zespołów Frankie Truck Racing Team uplasował się na trzecim miejscu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!