Nowe kontrakty Kapsch TrafficCom

12 listopada 2009, 0:00

Międzynarodowy dostawca rozwiązań z zakresu telematyki ruchu drogowego firma Kapsch TrafficCom, w ostatnim okresie zdobyła dwa prestiżowe kontrakty – na wdrożenie i obsługę wielopasmowego elektronicznego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu w Gauteng w RPA oraz na wdrożenie elektronicznego wielopasmowego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu na moście Hale Street Link w Brisbane w Australii.

Agencja Dróg Krajowych Republiki Południowej Afryki (SANRAL) wybrała Electronic Toll Collection (ETC) joint venture pod przewodnictwem oddziału Kapsch TrafficCom w RPA na dostawcę i operatora wielopasmowego elektronicznego systemu poboru opłat w warunkach płynnego ruchu w Gauteng, RPA.
System poboru opłat jest częścią Projektu Modernizacji Autostrad w Gauteng (GFIP), który w obecnej, pierwszej fazie obejmuje modernizację 185 km autostrad w Gauteng (odcinki N1, N3, N12 i R21).
Opłaty za przejazd wyremontowanymi autostradami będą pobierane wyłącznie elektronicznie w warunkach płynnego ruchu (otwarty pobór opłat). Wartość kontraktu szacowana jest na 106 milionów euro. System ma być oddany do użytku w kwietniu 2011 r.

Spółka zależna austriackiego oddziału Kapsch TrafficCom wygrała ostatnio, w konsorcjum z Leighton Contractors i RiverCity Motorway, przetarg na zaprojektowanie, wdrożenie i obsługę elektronicznego systemu poboru opłat na czteropasmowym moście Hale Street Link w Brisbane w Australii. Wartość kontraktu szacowana jest na 4 miliony euro. System ma zacząć działać w 2010 r.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że władze miasta Brisbane wybrały nasze konsorcjum na dostawcę i operatora tego projektu z zakresu telematyki ruchu drogowego. Wspólnie z firmami Leighton Contractors oraz RiverCity Motorway opracujemy system poboru opłat, który będzie w pełni kompatybilny z pozostałymi rozwiązaniami służącymi do poboru opłat używanymi w Australii i który sprosta najwyższym międzynarodowym standardom w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i dostępności” – powiedział Erwin Toplak, członek zarządu Kapsch TrafficCom AG.

Firma Kapsch TrafficCom weźmie udział w przetargu na dostawcę ogólnokrajowego elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd drogami w Polsce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!