Platinum Ultor Futuro 15W-40 – nowość Orlen Oil

11 stycznia 2010, 0:00

Firma Orlen Oil wprowadziła na rynek nowy olej silnikowy typu Super High Perfomance Diesel (SHPD) o nazwie Platinum Ultor Futuro 15W-40 który powstał w oparciu o pakiet dodatków uszlachetniających o unikalnej formule molekuł.

Olej ten wyprodukowany został w technologii Mid-SAPS (Sulphated Ash, Phosphorus, Sulphur) obniżającej poziom zawartości popiołów siarczanowych, fosforu i siarki. Platinum Ultor Futuro przeznaczony jest do smarowania silników Diesla zwłaszcza samochodów ciężarowych przy jednoczesnej możliwości jego zastosowania w silnikach samochodów osobowych. Zalecany szczególnie do silników z recyrkulacją gazów wydechowych, w których zastosowano nowoczesne technologie zmniejszające emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Nowy produkt powstał w oparciu o wysokogatunkowy olej bazowy, który w połączeniu z perfekcyjnie dobranymi dodatkami uszlachetniającymi wydłuża żywotność silnika i gwarantuje utrzymanie jego maksymalnej mocy, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Zastosowanie Platinum Ultor Futuro 15W-40 pozwala na wydłużenie okresu między wymianami oleju, jak również na zmniejszenie zużycia paliwa. Olej ten spełnia wymagania norm emisji spalin Euro 5 oraz rygorystyczne normy EPA Tier I i II (Environmental Protection Agency – amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska) w zakresie emisji NOx (tlenku azotu) oraz PM (cząstek stałych), a także wymagania światowej klasyfikacji jakości Global DHD-1.

Klasa lepkości: SAE:15W-40
Klasa jakości: API: CJ-4/CI-4 Plus/CI-4, SM/CF
ACEA: E9-08, E7-04 wyd.2
Normy, aprobaty, specyfikacje.
Volvo VDS-4, Renault RVI RLD-3, Mack EO-O Premium Plus

Spełnia wymagania:
Mercedes-Benz 228.31, MAN M3275, MTU Type 2.1, Cummins CES 20081, Caterpillar ECF-2, ECF-3, DDC 93K218, Global DHD-1, JASO DH-1,2

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!