Hellmann wprowadza satelitarny system monitorowania kontenerów SeCureSystem

1 lutego 2010, 0:00

Hellmann Worldwide Logistics jest pierwszą spółką, która wprowadziła satelitarny system monitorowania kontenerów SeCureSystem. W odpowiedzi na rosnące wymogi bezpieczeństwa dotyczące transportu kontenerowego w portach międzynarodowych Stanów Zjednoczonych, Hellmann Worldwide Logistics wyposażył już w nowy system 20 kontenerów morskich.

21 stycznia br. Hellmann Worldwide Logistics i firma Astrium podpisały umowę w ratuszu w Bremie w obecności senatora ds. handlu, Ralfa Nagela. Teraz partnerzy dążą do ustanowienia systemu SeCureSystem standardem bezpieczeństwa dla międzynarodowego transportu kontenerowego.

Aby sprostać rosnącym zapotrzebowaniom na nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa wymiany towarowej ze Stanami Zjednoczonymi, firmy Astrium wraz z EUROGATE i Hellmann Worldwide Logistics opracowały satelitarny system monitorowania kontenerów „SeCureSystem”. System ten był starannie testowany podczas próbnych transatlantyckich transportów i został udostępniony przez firmę Astrium. Tym samym Hellmann jest pierwszą spółką spedycyjną, która wyposażyła morskie kontenery w satelitarny system monitorowania.

SeCureSystem to bezpieczna usługa satelitarnego monitorowania przyczep, kontenerów i innych zamkniętych opakowań na całym świecie. System transferu danych umieszczony w skrzynce SeCureSystem-Box na bieżąco wysyła dane o położeniu jednostek ładunkowych podczas transportu i nadzoruje zmiany w stanie kontenera, takie jak uszkodzenia, upoważnione i nieupoważnione otwarcie, naruszenie itp. Wszystkie dane udostępniane są użytkownikom za pośrednictwem głównego centrum kontroli. Dzięki temu, użytkownicy czy pracownicy ochrony mogą natychmiast zareagować w przypadku zakłóceń.


Przenośne urządzenie monitorujące

Urządzenie monitorujące SeCureSystem-Box może być zainstalowane w kontenerze przez klienta, jako urządzenie przenośne lub na stałe. Po aktywacji odpowiednie dane są transmitowane do centrum kontroli przez satelitarną, wyjątkowo bezpieczną i wolną od zakłóceń sieć lub naziemną mobilną sieć bezprzewodową.

Specjalnie zaprojektowany na potrzeby tej aplikacji proces autoryzacji i uwierzytelniania kontroluje każde otwarcie lub zamknięcie kontenera w dowolnym momencie podczas transportu. Ponadto system obejmuje dostosowaną do indywidualnych potrzeb dokumentację transportową. Czujniki nieustannie mierzą stan towaru, dzięki czemu można na przykład weryfikować proces chłodzenia towaru.
Za sprawą procesu uwierzytelniania podczas monitoringu oraz ciągłej transmisji danych dotyczących kontenera, dokumentacja zawierająca wszystkie dane dotyczące ładunku jest przejrzysta a przede wszystkim dobrze zabezpieczona przed oszustwami. Automatyzacja obiegu dokumentacji wewnętrznej i postępowania zewnętrznego prowadzi do przyspieszenia procesów logistycznych. Skrzynka transmituje do klienta wszystkie powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, dzięki czemu ma on informacje o położeniu i stanie ładunku w dowolnym czasie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!