VB Leasing przystępuje do PZWLP

2 lipca 2010, 0:00

21 czerwca 2010 roku do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów przystąpiła założona 10 lat temu firma VB Leasing Polska SA, spółka-córka międzynarodowego koncernu VB-Leasing International Holding GmbH.

– „Po pierwszym kwartale bieżącego roku jesteśmy szóstą firmą w Leasingu ruchomości, a w Leasingu pojazdów zajmujemy piąte miejsce w Polsce. Wynajem długoterminowy uznajemy za produkt o olbrzymim potencjale, dlatego cieszymy się, że możemy dołączyć do piętnastki PZWLP” – mówi Marek Bauer, członek Zarządu VB Leasing Polska SA.

– „Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów rośnie w siłę. Przystąpienie do naszego grona firmy VB Leasing przyjmuję z dużą satysfakcją, jako dowód coraz większego znaczenia naszej organizacji w branży. (…) Członkowie PZWLP skutecznie radzą sobie z dekoniunkturą, a każdy kolejny kwartał przynosi rozwój naszych flot o przynajmniej tysiąc samochodów. Tę stabilność zauważają rynkowi gracze i prowadzimy już rozmowy z kolejnymi podmiotami. Nie wykluczam, że jeszcze w 2010 roku PZWLP będzie liczył 17 Członków” – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

W czerwcu br., w ogłoszonym przez Rzeczpospolitą rankingu największych instytucji finansowych, spółka VB Leasing zajęła 73 miejsce spośród 525 zgłoszonych firm: banków, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych, firm ubezpieczeniowych, towarzystw emerytalnych, firm Leasingowych i faktoringowych. W grupie najlepszych firm Leasingowych spółka znalazła się w pierwszej piątce, zajmując 3. miejsce w kraju. VB Leasing został również uhonorowany w grudniu 2009 r. przez magazyn Flota tytułem „Budowniczy Rynku Flotowego”, za wieloletnie, aktywne uczestnictwo w tworzeniu branży wynajmu samochodów w Polsce.

Firma VB Leasing Polska SA została założona w 2000 roku we Wrocławiu. Jej główny profil działalności obejmuje Leasing operacyjny i finansowy ruchomości: środków transportu, maszyn i urządzeń oraz IT. Spółka oferuje również full service Leasing, wynajem długoterminowy, wyłączne zarządzanie flotami pojazdów oraz wynajem krótkoterminowy. Ponadto jako jedna z niewielu firm na rynku posiada w ofercie Leasing konsumencki. Sieć sprzedaży VB Leasing tworzy 12 oddziałów i 5 filii zlokalizowanych w największych miastach Polski oraz około 80 Autoryzowanych Przedstawicieli i współpracujące banki spółdzielcze (Spółdzielczy Leasing).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!