Nadeszło lato…

9 lipca 2010, 0:00

…a wraz z nim wywołujące poty odpoczynki w kabinie kierowcy pojazdu ciężarowego. Odpowiednim rozwiązaniem jest klimatyzacja postojowa. Firma winkler oferuje w tym względzie obszerny asortyment, spełniający każde wymagania.

Letnie temperatury nie zawsze zapewniają przyjemny i odprężający klimat – a na pewno nie w kabinie kierowcy ciężarówki. Przy takich temperaturach trudno sobie wyobrazić sen sprzyjający relaksowi. Rozwiązanie tego problemu już istnieje: klimatyzacja postojowa dostosowana do Państwa potrzeb oraz do pojazdu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze klimatyzacja postojowa stanowiąca uzupełnienie istniejącej klimatyzacji fabrycznej. Nie zastąpi ona istniejącej klimatyzacji, ponieważ ta ma bardzo dużą wydajność i może schładzać kabinę kierowcy poniżej 20°C nawet przy wysokich temperaturach zewnętrznych. Jednak współdziałając funkcjonują obie optymalnie. Gdy kabina zostanie najpierw schłodzona przez klimatyzację fabryczną do odpowiedniej temperatury, wówczas oszczędna w zużyciu energii klimatyzacja postojowa utrzymuje temperaturę na niskim poziomie. Efekt ten jest szczególnie przydatny podczas pracy postojowej, kiedy zużywa się dużo energii i niepotrzebnie obciąża akumulator. Firma winkler dostarcza kompletny asortyment pochodzący od producentów klimatyzacji postojowych, jak Dometic Waeco, Fresco i Dirna (Bycool).

WAECO
Całkiem nowym produktem na rynku jest klimatyzacja dachowa CoolAir CA-850S firmy Waeco, którą montuje się bezpośrednio w luku dachowym. Stanowi ona modernizację sprawdzonej klimatyzacji CoolAir CA-800 i obecnie nadaje się także do pojazdów ciężarowych Iveco Stralis oraz Volvo z kabiną L2H2. Konstrukcja klimatyzacji została poddana dalszej optymalizacji i obecnie ze swoją wysokością 159 mm stała się jeszcze bardziej kompaktowa.

Fresco
Klimatyzacja Fresco 3000 występuje w dwóch wersjach – do montażu dachowego (nie w oknie dachowym) oraz do montażu na tylnej ścianie. Przy czym wylot powietrza jest osadzony na tylnej ścianie kabiny na wysokości łóżka i tworzy przyjemny klimat dokładnie w tym miejscu, gdzie odpoczywa kierowca.  Klimatyzacja nadaje się bardzo dobrze do ciężarówek do transportu samochodów lub podobnych pojazdów. Przy obu wersjach klimatyzacji luk dachowy pozostaje całkowicie zachowany

Dirna
Wyjątkowym specjalistą z dużym doświadczeniem oraz bardzo szerokim asortymentem jest hiszpańska firma Dirna, znana przede wszystkim z klimatyzacji "Bycool". Dirna posiada w ofercie zarówno klimatyzacje, które bazują na instalacji sprężarkowej jako układy klimatyzacji z recyrkulacją osuszające powietrze, podobnie jak powyższe systemy, jak i klimatyzacje parownikowe. Mieszają one świeże powietrze z wodą, zapewniając w ten sposób zdrowy i przyjemny chłód w kabinie kierowcy.
Doradcy firmy winkler udzielają indywidualnej pomocy przy wyborze optymalnej klimatyzacji postojowej. Więcej na temat oddziałów firmy winkler można dowiedzieć się na stronie www.winkler.de.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Truskawa, 2 marca 2023, 15:47 0 0

Fresco 3000 nie polecam ,jestem użytkownikiem od 2 lat i częściej serwisuje niż używam non stop błąd E3

Odpowiedz