KH-KIPPER podsumowuje rok

14 grudnia 2018, 14:42

W 2018 roku zakłady produkcyjne KH-KIPPER opuścił 15-tysięczny produkt. Firma w przeciągu ostatnich 4 lat podwoiła skalę działalności. W 2018 roku osiągnęła ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży i produkcji zamykając rok na poziomie 160 mln złotych obrotu i 1800 sztuk zabudów, przyczep i naczep.

Zwiększenie mocy produkcyjnych

KH-KIPPER po raz pierwszy w historii zamyka rok na poziomie 1 800 sztuk. Już na początku listopada wyprodukowano 1500. produkt w 2018 roku. Firma „rośnie” wraz ze swoimi klientami. W 2018 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło duże inwestycje mające na celu zwiększenie mocy produkcyjnych. W Kajetanowie trwa właśnie budowa nowego biura i nowoczesnej hali montażowej wraz z zapleczem socjalnym. Producent planuje skoncentrować się także na poprawie organizacji, logistyki wewnętrznej, warunków pracy oraz zakupie nowych maszyn i wyposażenia.

KH-KIPPER rozpoczął rok imprezą z okazji obchodów 20-lecia firmy. W styczniu w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczysta jubileuszowa gala, na której świętowało 300 gości z kraju i zagranicy.

W maju KH-KIPPER nie zabrakło na Targach Autostrada-Polska, Rotra, gdzie wywrotki prezentowane były nie tylko na swoim stoisku, ale i brały udział w pokazach dynamicznych.

W sierpniu swoją premierę miał nowy model klasycznej kwadratowej zabudowy – W1CE. Zabudowa w nowoczesnej odsłonie jest uniwersalnym produktem do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych – od mroźnej Syberii po gorący klimat Afryki. Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest prosty, ale jednocześnie mocny, niezawodny i uniwersalny sprzęt z wydajnym podgrzewaniem skrzyni za pomocą spalin.

W tym samym miesiącu kopalniana zabudowa W1MV otrzymała nominację do nagrody targowej IAA w Hanowerze – Trailer Innovation 2019, promującej wyjątkowe pomysły i innowacje produktowe w branży przyczep i zabudów. Do kolekcji nagród KH-KIPPER trafiły również wyróżniania takie jak Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy Orły Wprost.

W 2018 roku produkty KH-KIPPER można było zobaczyć na licznych imprezach wystawienniczych w kraju i zagranicą: od budowlanych targów Intermat w Paryżu po górnicze Mining World w Moskwie. Jednak najważniejszym projektem wystawienniczym z organizacyjnego i sprzedażowego punktu widzenia był udział we wrześniowych Targach IAA. W Hanowerze wystawca z Polski zaprezentował na własnym stoisku 2 zabudowy budowlane cieszące się dużą popularnością wśród zachodnich klientów KH-KIPPER. Również na stoisku brytyjskiego dystrybutora plandek, firmy Transcover, pokazana została wywrotka z trójstronną zabudową KH-KIPPER. W 2019 KH-KIPPER planuje znów pojawić się w Niemczech – tym razem na monachijskich targach budowlanych Bauma.

KH-KIPPER pracował także nad rozbudową sieci handlowej i serwisowej. W ostatnim czasie do grona partnerów KH-KIPPER dołączyli nowi dystrybutorzy z Niemiec, Luksemburgu, Rosji, Węgier i Bułgarii. W 2019 polski producent chce konsekwentnie dążyć do zachowania statusu lidera w produkcji zabudów samowyładowczych w Polsce w dalszej perspektywie umacniać pozycję na zagranicznych rynkach. Już dziś 90% wartości sprzedaży KH-KIPPER stanowi eksport.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!