Międzynarodowy Transport Drogowy Krzysztof Maliszewski ze świadectwem AEO

27 września 2010, 0:00

Firma Międzynarodowy Transport Drogowy Krzysztof Maliszewski, po weryfikacji przez Izbę Celna w Białej Podlaskiej, uzyskała świadectwo AEO w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony. Dzięki temu będzie mogła liczyć na priorytetową obsługę zgłoszeń celnych, specjalne miejsca do obsługi oraz odrębne pasy ruchu, a także mniejszą liczbę kontroli i dokumentów.

Ponadto, w przypadku wytypowania przedsiębiorcy do kontroli, przeprowadzana jest w sposób priorytetowy, a certyfikat uprawnia do wcześniejszego powiadomienia o wytypowaniu przesyłki do kontroli, firma może też wnioskować o przeprowadzenie kontroli w innym miejscu niż urząd celny.

– „Patrząc w przyszłość wiele przedsiębiorców będzie dokonywało wyboru swoich kontrahentów tylko z tych, którzy posiadają status AEO, ponieważ będzie to dla nich informacja, że jest to firma solidna, ponieważ została sprawdzona przez Organy Celne. Myślę, że im więcej AEO w łańcuchu dostaw tym szybkość i jakość wykonywanych usług jest na lepszym poziomie” – powiedział spedytor Łukasz Dragun.

Firma istnieje od 1994 roku. Początkowo przedsiębiorstwo posiadało jeden zestaw samochodowy, natomiast w chwili obecnej jego flota składa się z piętnastu zestawów, w tym jednej naczepy i chłodni.

– „M. T. D. K. Maliszewski to również serwis celny, ponieważ w ramach swojej działalności na potrzeby własne zatrudniamy pracownika, który dokonuje zgłoszeń celnych w postaci Karnetów TIR, jako wersja papierowa zgłoszenia oraz zgłoszeń elektronicznych w systemie NCTS i w tym przypadku uzyskanie statusu upoważnionego podmiotu gospodarczego przyśpieszy dokonywanie odpraw celnych” – powiedział właściciel firmy, Krzysztof Maliszewski.