Bezpieczniejszy transport samochodów

1 lutego 2011, 0:00

Firma DHL Global Forwarding opracowała dwa rozwiązania transportowe dla branży automotive: Składane pudło transportowe C3SB i podwójny transporter na samochód. Ułatwiają one załadunek pojazdów i zwiększają efektywność wykorzystania przestrzeni ładownej. Rozwiązania opatentowane przez niemiecki urząd patentowy zapewniają również ochronę ładunku przed uszkodzeniem przez czynniki zewnętrzne (turbulencje, sztormy czy zły stan dróg).


Eksperci DHL oparli konstrukcję pudła transportowego C3SB na analogicznej zasadzie, na jakiej działają składane pudełka i pojemniki używane w gospodarstwach domowych, których boki po złożeniu do wewnątrz leżą na dnie. Ruchome boki i pokrywa pudła nazwanego “Customized Car Safety Box“ sprawdziły się już w praktyce zapewniając elastyczność wymaganą w procesie załadunku pojazdów oraz ich bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki składanym bokom puste pudła C3SB można przewozić jedno na drugim. Tak ułożone pudła zajmują w transporcie tylko jedno miejsce.

Nowy transporter na samochody opracowany przez DHL również oferuje korzyści w zakresie efektywności wykorzystania przestrzeni ładownej. Ruchomy środkowy poziom transportera sprawia, że system ten może być stosowany do przewozu w jednym kontenerze dwóch samochodów wielkości standardowego sedana, dzięki czemu dwa pojazdy zajmują w przestrzeni ładownej samolotu tyle miejsca, ile jeden samochód.

Podczas transportu multimodalnego pojazdy nie muszą być rozładowywane i przeładowywane z samolotu na statek i ze statku na ciężarówkę, ponieważ pudło transportowe C3SB i specjalny transporter pasują do wszystkich rodzajów frachtu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

62.87.195.*, 10 lutego 2011, 11:00 0 0

asass

Odpowiedz