Pierwsza Scania R730 w Polsce

22 marca 2011, 10:50

Silnik V8 o mocy 730 KM napędza jedyny w Polsce egzemplarz Scanii R730 – najmocniejszego seryjnie produkowanego samochodu ciężarowego na świecie. Nowemu właścicielowi kluczyki do ciężarówki przekazano na zamku Książ w Wałbrzychu w piątek, 18 marca.

Oprawa wydarzenia, jakim było przekazanie pojazdu nowemu właścicielowi była wyjątkowa – uroczyste uruchomienie silnika nastąpiło na dziedzińcu jednej z Pereł Dolnego Śląska – XIII-wieczego zamku Książ.

Scania R730 napędzana jest przez 730-konny silnik V8 osiągający 3500 Nm momentu obrotowego. Będzie pełniła funkcję reprezentacyjnego modelu w prawie 30-pojazdowej flocie firmy pana Stefana Dynerowicza. Właściciel powiedział, że ma plany, które pozwolą na wykorzystanie pełni możliwości tego pojazdu, ale nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

– „V8 to następca legendarnej linii silników z ponad 40-letnią tradycją, a Scania R730 posiada najmocniejszą wersję tej jednostki. Mam wielką przyjemność przekazać symboliczny kluczyk do pierwszej w Polsce Scanii o mocy 730 KM. Dziękujemy za wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam w ciągu ostatnich miesięcy – od momentu przyjęcia zamówienia, aż do dnia dzisiejszego” – powiedział Paweł Paluch, Dyrektor Marketingu Scania Polska, wręczając kluczyki Stefanowi Dynerowiczowi, właścicielowi Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego z Witkowa Śląskiego.

– „Mówiąc szczerze, w momencie składania zamówienia nie wiedziałem, że stanę się posiadaczem pierwszego takiego auta w Polsce. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, bo udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń. To, że udało się zrealizować ten cel, to w dużej mierze zasługa moich współpracowników, rodziny oraz polskiego przedstawicielstwa Scanii. Dziękuję.” – powiedział Stefan Dynerowicz.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

0.0.0.*, 2 kwietnia 2011, 16:47 0 0

i to jest to.......kazdy fan tej marki wie ze w tych autach radio jest zbednym elemyntem;)gang silnika jaki wydaje V8 jest melodia ktora nigdy sie nie nudzi.....pozdrawiam . . . . . . .

Odpowiedz