Nowa tarcza hamulcowa Brembo dla pojazdów użytkowych

1 kwietnia 2011, 13:47

Brembo stworzyło nową wentylowaną tarczę hamulcową, wyposażoną w kolumny w kształcie gwiazdy, produkowane ze specjalnego rodzaju żelaza o wysokiej zawartości węgla i niskiej krzemu.

Nowe tarcze, dzięki kształtowi i materiałom zapewniają o 7-10 proc. mniejszą wagę, niższe temperatury pracy oraz mniejsze ryzyko szotu termicznego. Innymi korzyściami, jakie dają tarcze jest dłuższa żywotność zarówno tarcz jak i klocków oraz większe bezpieczeństwo wynikające ze specjalnego kształtu kolumn, który chroni przed powiększaniem się pęknięć powierzchni dysku.

Opatentowany przez Brembo system wentylacji z kolumnami w kształcie gwiazd znacząca zwiększa odporność na wywoływane przez temperaturę pęknięcia na powierzchni hamującej, które mają tendencję do rozprzestrzeniania się.

Testy termiczne Brembo pokazały, że po stu cyklach testowych długość pęknięć nie przekraczała 8 milimetrów, podczas gdy w konwencjonalnych tarczach sięgała nawet 31 mm. Przekłada się to na bezpieczeństwo hamowania i żywotność tarcz.

Lepsze rozprowadzanie ciepła daje zaś niższe temperatury pracy, mniejsze obciążenie klocków i w efekcie dłuższą żywotność·

Specjalny rodzaj żelaza, zawierający niską ilość krzemu, minimalizuje hałas i wibracje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!