2 miliardy obrotu MANN+HUMMEL

5 maja 2011, 11:01

Firma MANN+HUMMEL osiągnęła w 2010 roku rekordowy wynik ponad 2 miliardów euro, to najlepszy wynik w historii firmy. Koncern planuje rozwój na rynkach Azji, Europy Wschodniej i Brazylii.

Mimo tego, że koncern przechodził okresy, w których załoga pracowała w niepełnym wymiarze godzin, lecz później osiągnięto pełne zatrudnienie, a nawet pracowano ponadwymiarowo. W efekcie osiągnięto rekordowe obroty, wynoszące ponad 2 miliardy euro, podczas gdy w 2009 roku wynosiły 1,67 miliarda euro).

– „W 2009 roku, na ile to tylko było możliwe, utrzymywaliśmy odpowiedni poziom wydajności i kompetencji w firmie, dzięki czemu byliśmy w stanie natychmiast uczestniczyć w niespodziewanie szybkiej poprawie koniunktury” – skomentował Alfred Weber, prezes zarządu firmy.

W 2010 roku koncern dostosował swą wewnętrzną organizację do wymogów rynku. Zarząd i nowe, poszerzone kierownictwo koncernu, w którego skład wchodzi dziewięciu doświadczonych menedżerów, chcą m.in. rozwinąć międzynarodową działalność handlową i zwiększyć efektywność operacyjną.

MANN+HUMMEL otworzył i obecnie rozbudowuje swoje filie we wszystkich regionach świata, przede wszystkim na rozwojowych rynkach, jakimi są Azja, Europa Wschodnia i Brazylia. W maju 2010 r. otworzono dwie nowe fabryki w Chinach, powstaje też kolejny zakład w Indiach, który rozpocznie produkcję na początku 2012 roku. Spółki koncernu poszerzyły paletę swych produktów pod kątem rynków lokalnych w Chinach i Indiach, rozbudowały też sieć firm zależnych.

We wrześniu 2010 r. MANN+HUMMEL przejął firmę Ultra-FLo z Singapuru, która specjalizuje się w produkcji membran. Dzięki temu przejęciu, koncern uzupełnia własną bazę technologiczną i paletę produktów, przyspieszając swoje wejście na rynek filtracji wody.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!