Limitowana seria Volvo Ocean Race

22 czerwca 2011, 9:40

W październiku po raz jedenasty wystartuje Volvo Ocean Race. Regaty te zainspirowały Volvo Trucks do przygotowania „Volvo Ocean Race Limited Edition” – limitowanej serii specjalnie zaprojektowanych samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FH16.

  – Ofertę kierujemy do klientów poszukujących unikatowego, ekskluzywnego samochodu ciężarowego, którzy wysoko cenią sobie wartości kojarzone z Volvo Ocean Race, regatami uznawanymi za „Mount Everest żeglarstwa" – mówi Kristin Signert, menedżer projektu w Volvo Trucks, w ramach którego pojazdy edycji Volvo Ocean Race zaprezentowane zostaną przed startem regat zaplanowanym na październik 2011.

Wyjątkowy styl

Zespół projektantów nie szczędził wysiłków, by nadać tym pojazdom właściwy charakter, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kabiny są dostępne w dwóch kolorach: białym „Millennium Silver Metallic" i granatowym „Dark Knight Pearl". Obydwa kolory zostały wybrane specjalnie z myślą o Volvo Ocean Race Limited Edition, podobnie jak lakierowana czarna krata wlotu powietrza, boczne paski ozdobne z motywem fali oraz okienko reklamowe z napisem „Volvo Ocean Race". Ponadto, po bokach kabiny umieszczono emblematy „Limited Edition".

Wnętrze inspirowane oceanem

We wnętrzu emanującym atmosferą żeglarstwa królują luksusowe materiały i niezwykłe detale. Jakość i funkcjonalność stanowiska kierowcy podkreślono skórą, ozdobnymi szwami i haftowanymi wstawkami.  Skóra pokrywająca fotele zawiera niebieskie wzory, podczas gdy pozostałe elementy wnętrza, takie jak koło kierownicy, dywaniki, panele drzwiowe i uchwyty ozdobiono oryginalną niebieską nitką. Całości dopełniają zawieszki zasłon, wykonane ze sznura żaglowego.

Chcieliśmy, żeby samochód ciężarowy kojarzył się z żeglarstwem i odzwierciedlał piękno i doskonałość jachtów płynących w Volvo Ocean Race. Dlatego we wnętrzu jest dużo skóry i ciemnych materiałów, podkreślonych kobaltowoniebieskimi akcentami – mówi Nicola Fox, główny projektant w Volvo Trucks.

Seria limitowana

Przyjmowanie zamówień na pojazdy Volvo Ocean Race Limited Edition rozpoczęło się w Europie 20 czerwca. Pierwsze samochody ciężarowe z tej serii zostaną dostarczone w połowie września, na kilka tygodni przez startem regat Volvo Ocean Race 2011.

Fakty

Pojazdy dostępne w wersji Volvo Ocean Race Limited Edition:

• Volvo FH z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikiem o mocy od 500 do 540 KM.
• Volvo FH16 z kabiną Globetrotter lub Globetrotter XL i silnikiem o mocy od 540 do 700 KM.

Podstawowe informacje o Volvo Ocean Race

Regaty Volvo Ocean Race rozpoczną się jesienią 2011 r. w Alicante, w Hiszpanii, a zakończą latem 2012 r. w Galway, w Irlandii. Trasa jaką należy pokonać ma długość 39 270 mil morskich. Postoje etapowe przewidziano w  Kapsztadzie (Afryka Południowa),  Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sanya (Chiny), Auckland (Nowa Zelandia), Itajai (Brazylia), Miami (USA), Lizbonie (Portugalia) i Lorient (Francja). Pierwsze regaty (pod nazwą „Whitbread Round the World Race", obowiązującą w latach 1973-74), rozegrano 37 lat temu, wystawiając załogi na walkę z najbardziej morderczymi żywiołami, z jakimi człowiek może mieć do czynienia. Regaty 2011-12 będą jedenastą z kolei edycją tej imprezy. Jachty, budowane z myślą o rozwijaniu dużych prędkości, muszą spełniać ściśle określone wymagania techniczne. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!