PACCAR przedłuża zamknięcie swoich zakładów

, 2 kwietnia 2020, 12:53

PACCAR Inc. przedstawia aktualizację biznesową w związku ze zmianami w światowym popycie i obniżonymi perspektywami dla światowej gospodarki w wyniku pandemii koronawirusa.

Firma PACCAR przedłuża zawieszenie produkcji ciężarówek i silników w swoich fabrykach na całym świecie do 20 kwietnia 2020 r. Firma będzie regularnie oceniać rozwój sytuacji i dostosowywać swoje działania. PACCAR kontynuuje wsparcie posprzedażne dla biznesu transportowego, ze względu na jego krytyczne znaczenie dla zaopatrzenia medycznego, w żywność i niezbędne usługi infrastrukturalne dla światowych społeczności.

Obniżone plany produkcji, wynikające ze zmian popytu oraz przepisów i wytycznych rządowych, przełożą się na wyniki finansowe PACCAR za pierwszy kwartał i pozostałą część 2020 r. Firma przedstawi aktualizację swoich prognoz na 2020 r. i wyników za pierwszy kwartał podczas prezentacji wyników finansowych zaplanowanej na 21 kwietnia 2020 r.

Spółka ma mocną pozycję finansową, z płynnością i ratingami kredytowymi klasy inwestycyjnej A+ / A1. Łączna wartość środków pieniężnych z działalności operacyjnej i zbywalnych papierów wartościowych o wysokiej płynności wyniosła na koniec lutego 2020 r. 4,28 mld USD. Spółka ma również dostęp do aktywnych linii kredytowych w wysokości 3,00 mld USD.

Doskonała pozycja bilansowa PACCAR, doświadczony zespół kierowniczy i wybitni pracownicy przyczynią się do skutecznego zarządzania firmą w tym trudnym okresie – powiedział Preston Feight, dyrektor generalny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!