Relacja z 11. Targów Inter Cars S.A.

8 września 2011, 12:17

Tegoroczne, 11. już Targi Inter Cars, po raz pierwszy odbyły się na terenie warszawskiego lotniska Bemowo. Wydarzenie to, jak zwykle, przyciągnęło wielu gości, którzy mogli zapoznać się z nowościami w ofertach 170 wystawców, wśród których znaleźli się producenci naczep, części do pojazdów ciężarowych i wyposażenia służącego do ich naprawiania.Każdy z 23 000 gości, już po wejściu do pierwszej hali mógł oddać swój głos w konkursie MotoInnowacje, wybierając najbardziej innowacyjną część oraz wyposażenie warsztatowe. Wśród głosujących zostały rozlosowane nagrody.


Podczas 11. targów Inter Cars można było sprawdzić się w różnych dziedzinach: drużyny serwisów starały się jak najszybciej wymienić opony w konkursie najmocniejszy serwis, miłośnicy szybkiej jazdy ścigali się na symulatorach jazdy, bardzo realistycznie oddających warunki panujące w wyścigowych pojazdach, a 50 osób wygrało możliwość przejazdu samochodem rajdowym lub gokartem podczas targów.

Takie wydarzenia jak 11. Targi nie mogą istnieć bez wyjątkowych samochodów. Stoisko Magneti Marelli ozdabiało Lamborghini Gallardo, w pobliżu sceny zaparkowany był potężny amerykański Freightliner, a Bosch przywiózł na Targi Audi RS5. Schaeffler Group ozdobił swoje stoisko Audi A4 w specyfikacji DTM.

Do strefy Motor Show widzów przyciągał Chevrolet Camaro z lat 60., GMC Typhoon oraz Corvette. Największe wrażenie na gościach zrobił jednak Jet Car – samochód z napędem odrzutowym, który na odcinku ¼ mili rozpędza się do 400 km/h.


Pokaz umiejętności driftowania pokazali m.in. Paweł Trela, Jakub Skomorucha oraz Bartek Ostałowski, który mimo utraty rąk w wypadku, nie zrezygnował ze swojej pasji.

Miłośnicy motocykli mogli obejrzeć modele marek Triumph oraz Ducati, a także pokaz stuntu motocyklowego w wykonaniu Raptownego.
 

Imprezę prowadzili m.in. Piotr Gąsowski oraz Adam Kornacki. Gwiazdą targów był jednak Jerzy Dudek, z którym można było zagrać w piłkę nożną na stoisku Castrola. O miłe wspomnienia z 11. targów zadbały także piękne hostessy oraz dziewczyny, które w bardzo widowiskowy sposób myły wyścigowe samochody.
 
       


Wystawcy prezentowali m.in. opony do pojazdów ciężarowych, wyposażenie (jak choćby tablice odblaskowe), a także ofertę szkoleń.
 

Można było zobaczyć MAN-a w wersji "dakarowej", imponującego Dodge'a Ram 3500 z naczepą i robiące równie duże wrażenie pojazdy pomocy drogowej.

Na terenie Targów prezentowano naczepę z przesuwaną podłogą firmy Legras. Można było zobaczyć naczepę-wywrotkę Feber, która stała na niskopodwoziowej naczepie Cometto.


Pod koniec targów ogłoszono zwycięzców wielu konkursów – osoba, która uzyskała najlepszy czas na symulatorze auta rajdowego, otrzymała konsolę do gier od firmy Delphi. Podczas wręczania nagród w konkursie MotoInnowacje, firma febi obiecała prezent dla jednej z osób, które oddały swój głos na zwycięski mobilny tester zawieszenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!