MAN i Neoplan wyróżnione na targach Comtrans 2011

, 26 września 2011, 12:22

Autobus Neoplan Cityliner otrzymał tytuł „Bus of the Year” w konkursie „The Best Commercial Vehicle of the Year in Russia“, podczas targów COMTRANS 2011 w Moskwie, zaś MAN Lion´s Regio został wyróżniony na konferencji „Pojazdy przez pryzmat klienta: posiadanie pojazdu w opinii specjalistów i niezależnych ekspertów“.

Jury nagrody „The Best Commercial Vehicle of the Year in Russia“ doceniło futurystyczną konstrukcję, wzornictwo i technikę zastosowaną w turystycznym Citylinerze. Autobus o długości 13,8 m  może przewozić 41 pasażerów. Szeregowy sześciocylindrowy silnik MAN D 2066 LOH 03 o mocy 400 KM ułatwia szybki dojazd do celu. Standardowo posiada otwarty filtr cząsteczkowy MAN PM-KAT.

– „Rosja jako rynek o dużym potencjale stanowi istotny element naszej strategii dotyczącej krajów BRIC. Ostatnie wyróżnienie nie tylko potwierdza sukces firmy MAN Truck & Bus na rynku rosyjskim, ale pokazuje przede wszystkim, że dla specjalistów i klientów najważniejsze są pojazdy wysokiej jakości. Przyznanie tytułu „Bus of the Year” autobusowi Neoplan Cityliner jest kolejnym krokiem mającym umożliwić fascynację Neoplanem także naszym klientom w Rosji.“ – powiedział Dr. Frank Hiller, członek zarządu odpowiedzialny za Marketing, Sales & Services spółki MAN Truck & Bus AG.

Wyróżnienie w Rosji otrzymał także autokar turystyczny MAN. Na corocznej konferencji „Pojazdy przez pryzmat klienta: posiadanie pojazdu w opinii specjalistów i niezależnych ekspertów“, która odbyła się w lipcu 2011 r., MAN Lion´s Regio zwyciężył w grupie autobusów o całkowitej długości od 8,1 do 12 metrów w kategorii najniższych kosztów eksploatacji.

Od stycznia do sierpnia 2011 MAN Truck & Bus dostarczył do Rosji 4 282 samochody o całkowitej masie powyżej 6 ton oraz 152 autobusy turystyczne i rejsowe w segmencie autobusów o długości powyżej 12 metrów. Rosja staje się drugim po Niemczech rynkiem zbytu firmy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!