Jochen Hahn mistrzem FIA Truck Racing 2011

20 października 2011, 13:11

Jochen Hahn zwyciężył, a Antonio Albacete zdobył wicemistrzostwo w klasyfikacji generalnej serii ETRC 2011. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna Team Cepsa – Truck Sport Lutz Bernau.

Jochen Hahn zajął w niedzielę (8 października), w trzecim przejeździe drugie miejsce, zdobywając tytuł mistrzowski.
– „Po jedenastu latach dotarłem do celu moich marzeń“ – powiedział mistrz Europy podczas oficjalnej gali – „Poza tym cieszę się, że po dłuższej przerwie znowu udało mi się wywalczyć dla Niemiec tytuł mistrza!” – dodał.

Już w sobotę drużyna Lutza Bernaua zapewniła sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołowej. Do tego przejazdu zgłoszono parę Antonio Albacete i Uwe Nittela, którzy pokonali dwa zespoły Renault oraz oba Freightlinery drużyny Buggyra.

Samochody MAN wystartowały w 2011 roku przeciwko silnej konkurencji innych marek. Ale już w drugim tygodniu mistrzostw Jochen Hahn zdecydowanie wysunął się na prowadzenie, wygrywając w Misano wszystkie wyścigi rozgrywane w ramach mistrzostw, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.

Szczęśliwą rękę miał węgierski zespół Oxxo, który w Zolder zaprezentował nowego kierowcę. Norbert Kiss w swoim premierowym występie tylko o włos przegrał miejsce na podium, a w jednym z czterech wyścigów w swoim drugim przejeździe w zawodach w Jarama odniósł sensacyjne zwycięstwo. Kiss znalazł się także na podium finałowego wyścigu w Le Mans i zaliczany jest do najbardziej obiecujących talentów tej serii: otrzymał tytuł „Rookie of the Year“.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!