Nowy van w ofercie Nissana

26 października 2011, 9:10

Nissan wprowadza na rynek nowego vana – NV400. Opracowany wspólnie z Renault pojazd o DMC od 2,8 do 4,5 t został zaprojektowany w Nissan Design Europe. Jest dostępny w wielu wariantach: z napędem na przednie lub tylne koła, z trzema różnymi rozstawami osi, czterema różnymi długościami, trzema różnymi wysokościami oraz pojemnościami załadowczymi od 8 m3 do 17 m3. Do wyboru są trzy różne jednostki napędowe z sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Oprócz fabrycznych vanów z nadwoziem zabudowanym i kombi, dostępne są także vany osobowo-dostawcze, samowyładowcze oraz skrzyniowe, wszystkie powstające na miejscu w zakładzie. Nissan będzie produkował także podwozia z kabiną dla specjalistycznej zabudowy.

Za dostarczanie mocy odpowiada nowy czterocylindrowy, 16-zaworowy turbo diesel z wtryskiem bezpośrednim zaprojektowany przez Renault. Przy pojemności 2.3 litra, jest mniejszy niż montowana w modelu Interstar jednostka 2.5 l dCi, ale jego moce – 100, 125 i 150 KM – niczym się nie różnią, a wartość momentu obrotowego wzrosła odpowiednio do 285, 310 i 350 Nm. Wszystkie wersje są zgodne z normą Euro 5, a ich koszty eksploatacji są niższe dzięki dłuższym odstępom między przeglądami, wydłużonymi do 40 000 km lub dwóch lat.

Z przodu w zawieszeniu znajduje się kolumna MacPhersona, podczas gdy wersje z napędem na przednie koła mają z tyłu pojedynczy resor piórowy. Modele z napędem na tył mają albo resory podwójne (pojedyncze tylne koła) albo potrójne (bliźniaki).

Nowa kabina jest nieco dłuższa niż poprzednio, a siedzenia są szersze i dłuższe. Standardowe wyposażenie obejmuje poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera oraz opcjonalnie kurtyny boczne. Elektroniczny system kontroli stabilności (ESP) jest dostępny standardowo we wszystkich modelach z napędem na tył oraz opcjonalnie w wersjach z napędem na przód, zaś ABS montowany jest standardowo we wszystkich wersjach.

Na liście wyposażenia można znaleźć m.in. kluczyk Nissan Intelligent Key, automatyczną klimatyzację, światła do jazdy dziennej, czujniki parkowania, tempomat z ogranicznikiem prędkości, komputer pokładowy i łączność Bluetooth. Dostępna jest także kamera cofania.

Można wybrać też wersję z Nissan Connect by TomTom. Oprócz nawigacji, daje szansę korzystania z TomTom Live Service (przesyłane na żywo raporty dotyczące korków, ostrzeżenia o stacjonarnych i przenośnych radarach, prognozy pogody).
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!