Czterechsetne Volvo w Omega Pilzno

31 października 2011, 10:29

Volvo dostarczyło już 400 pojazdów firmie Omega Pilzno International Transport & Spedition – pierwsza nowa ciężarówka Volvo pojawiła się w Omega Pilzno w 1995 roku. Jubileuszowy egzemplarz to jeden z 29 pojazdów zakupionych przez firmę w 2011 roku. Do uroczystego przekazania pojazdu doszło w Göteborgu w październiku.

Jubileuszowe Volvo to ciągnik siodłowy FH 4×2 z silnikiem o mocy 420 KM, kabiną sypialną Globetrotter, hamulec silnikowy VEB+ (z EPG) oraz pakiet EBS High (ESP). Pojazd wyposażono też w system Dynafleet, którego największym użytkownikiem w Polsce jest właśnie OMEGA Pilzno.

– „Szeroka gama oferowanych pojazdów marki VOLVO umożliwia nam odpowiedni dobór ciągników siodłowych, pozwalających sprawnie realizować nawet najbardziej skomplikowane zadania logistyczne naszych Klientów. Samochody ciężarowe Volvo są ważnym elementem przyczyniającym się do dalszej rozbudowy naszej infrastruktury flotowej w kierunku jednej marki – czego efektem jest obecny kontrakt.” – tłumaczył Mariusz Godawski, prezes zarządu Omega Pilzno.

– „Nasza wieloletnia współpraca z firmą OMEGA Pilzno przebiega bardzo pomyślnie, dlatego jest nam szczególnie miło uczestniczyć w przekazaniu już czterechsetnego pojazdu marki Volvo, jaki zasili flotę naszego Klienta" – powiedział Claes Nilsson, prezes europejskiej dywizji Volvo Truck Corporation w trakcie uroczystości.

– „Pojazd, który dziś przekazujemy jest podkreśleniem i miłym akcentem naszej bliskiej i owocnej współpracy z OMEGA Pilzno, zapoczątkowanej w roku 1995, kiedy to dostarczyliśmy firmie pierwszy nowy samochód ciężarowy marki Volvo" – dodał Tom Jörning, dyrektor zarządzający regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks.

Flota grupy składa się z 550 samochodów ciężarowych – ponad 70 proc. stanowią pojazdy marki Volvo. Od 2005 roku Omega Pilzno zajmuje się także serwisowaniem samochodów ciężarowych Volvo i sprzedażą oryginalnych części zamiennych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!