Volkswagen większościowym udziałowcem MAN

10 listopada 2011, 14:51

Zakończył się proces przejmowania przez Volkswagena większości udziałów w spółce MAN SE. 3 listopada 2011 roku, wraz z zatwierdzeniem transakcji przez chiński urząd ochrony konkurencji, został spełniony ostatni warunek wykonania wymaganej przepisami prawa publicznej oferty przejęcia, złożonej akcjonariuszom MAN SE przez spółkę Volkswagen AG. Wcześniej transakcja ta została już zatwierdzona przez Komisję UE i inne właściwe organy.

Teraz przekazano nowemu właścicielowi większościowemu wszystkie akcje, które akcjonariusze MAN SE zaproponowali spółce Volkswagen AG w ofercie z 31 maja 2011. Po tej transakcji Volkswagen ma łącznie 55,9 procent głosów i 53,71 procent udziału w kapitale podstawowym MAN-a. Otwiera to drogę droga do ścisłej współpracy między spółkami MAN, Volkswagen i Scania.

– „Dzisiaj otwieramy nowy rozdział liczącej 253 lata historii naszego przedsiębiorstwa, zachowując integralność firmy MAN oraz opierając się na sztuce inżynierskiej, innowacyjnych rozwiązaniach i współpracy międzynarodowej. Sukces spółek MAN, Volkswagen i Scania nawiązuje do tych samych wartości. Dlatego też podzielamy przekonanie o konieczności ścisłej współpracy, przystępując do nowego partnerstwa otwarcie i z pełnym zaangażowaniem.” – powiedział Dr. Georg Pachta-Reyhofen, prezes zarządu spółki MAN SE.

Uczestniczące w partnerstwie przedsiębiorstwa zakładają, że wymierne efekty synergii, dotyczące przede wszystkim działu zakupów, wyniosą w ciągu roku minimum 200 milionów euro. W dalszej perspektywie konkretne korzyści będą także odczuwalne w dziale produkcji oraz badań i rozwoju.

Pracownicy MAN-a mogą być spokojni o swoją przyszłość: przyrzeczenie złożone przez VW, dotyczące zachowania marek, dywizji, lokalizacji i pracowników firmy MAN, jest sygnałem stabilizacji, trwałości i znaczenia współpracy. Nie planuje się też redukcji personelu. Siedzibą MAN pozostanie Monachium, a wszystkie lokalizacje firmy mają być utrzymane, podobnie jak zachowana zostanie integralność marki MAN.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!