450 nowych Actrosów wyjechało na drogi

21 listopada 2011, 12:30

W ramach przygotowania do rynkowej premiery, 8 listopada fabrykę Mercedes-Benz w Wörth opuściło 450 demonstracyjnych egzemplarzy nowego Actrosa.

Kolejne pary ciągników siodłowych od godziny 10 mijały bramy fabryki w 40-sekundowych odstępach. Wszystkie egzemplarze trafiły do salonów sprzedaży ciężarówek Mercedes-Benz, rozmieszczonych na terenie Niemiec. Kolejność startów opracowano na podstawie lokalizacji dealerów – najpierw wyruszyły auta, które miały do pokonania najdłuższy dystans.

– Jesteśmy bardzo dumni z nowego Actrosa. To owoc dziesięciu lat ciężkiej pracy i wielkiego poświęcenia – powiedział 8 listopada Hubertus Troska, szef Mercedes-Benz Trucks. – Cieszę się, że ciężarówki ruszają dziś w drogę, by fascynować naszych partnerów handlowych i klientów w Niemczech.

Czwarta generacja Actrosa konsekwentnie wyznacza standardy w dziedzinie ekonomiki, komfortu, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Świeża stylizacja dodatkowo podkreśla atrakcyjność flagowej ciężarówki Mercedes-Benz. Model powstał w wyniku ponad 10 lat ciężkiej pracy, 20 milionów kilometrów jazd testowych i 2 miliardów euro, zainwestowanych w rozwój i technologię produkcji.

Nowy model został zbudowany od podstaw, umożliwiając Daimlerowi osiągnięcie znacznego postępu. Już teraz spełnia on rygorystyczne normy emisji spalin Euro VI. W porównaniu do poprzedniego Actrosa, zużycie paliwa spadło o 6-7 proc. w przypadku wersji spełniającej normę emisji spalin Euro V i o 3-4 proc. w przypadku wersji Euro VI.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!