Nowe rozwiązania informatyczne w Hellmann Worldwide Logistics Polska

9 grudnia 2011, 16:03

Hellmann Worldwide Logistics Polska wdraża nowy system informatyczny TMS, który w pełni zastąpi obecnie stosowane rozwiązania w całym transporcie drogowym krajowym i międzynarodowym.

Transport Management System (TMS) – czyli System Zarządzania Transportem, wdrażany jest w oparciu o platformę informatyczną SkyLogic na licencji firmy Benson Consultants. Dzięki nowemu projektowi wszystkie dane operacyjne w tym również finansowe, będą znajdowały się w jednym systemie, spełniającym wszystkie cechy inteligentnego systemu transportowego, który m.in. optymalizuje dystrybucję, automatyzuje większość zadań dyspozytora i poprawia jakość podejmowanych decyzji.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z firmą Benson Consultants i wybór platformy SkyLogic? To przede wszystkim zintegrowany, innowacyjny system, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i wiedzy o procesach logistycznych stwarza wielkie możliwości rozwoju i udoskonalania procesów obsługowych naszych klientów. Nasz wybór cieszy tym bardziej, że system zarządzania transportem SkyLogic został uhonorowany główną nagrodą w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2010” i regularnie poddawany jest opiniowaniu jednostek naukowych i stowarzyszeń naukowo technicznych. Tak się składa, że Hellmann Worldwide Logistics Polska w tym samym roku otrzymał tytuł Operatora logistycznego 2010 roku – mówi Juliusz Skurewicz, Prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Funkcjonalność nowego systemu obejmuje wszystkie procesy związane z zarządzaniem logistyką transportu w tym procesy rejestracji i wyceny zleceń, EDI, planowania i wizualizacji tras, rozliczania i fakturowania, a przede wszystkim modelowania sieci logistycznej obejmującej zarówno oddziały własne jak i partnerskie. W Hellmann Worldwide Logistics Polska jeden z modułów SkyLogic zastąpi dotychczasową aplikację SOLP (System Obsługi Listów Przewozowych) służącą do rejestracji i śledzenia historii zlecenia przy użyciu przeglądarki internetowej. Wielką zaletą nowej platformy jest także zdalny dostęp klientów do rejestru faktur, informacji o pojazdach i kierowcach, wymiana informacji na etapie rejestracji, przeglądu i akceptacji zleceń.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!