Gazowe Econiki dla Biedronki

16 grudnia 2011, 11:40

Mercedes-Benz i Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka w Polsce, kontynuują współpracę – firma kupiła dwa egzemplarze ekologicznego modelu Econic NGT.

„Inwestując w nowe pojazdy, inwestujemy w transport przyjazny środowisku i mamy świadomość, że przy tak dużej skali działalności, każde rozwiązanie proekologiczne przynosi znakomite rezultaty” – powiedział Maciej Gawroński, Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny za flotę JMD.

Econic łączy istotne wymagania w transporcie miejskim: duże możliwości transportowe samochodu ciężarowego, zwrotność samochodu dostawczego oraz ergonomię samochodu niskopodłogowego. Napęd na sprężony gaz ziemny oznacza jednocześnie duże oszczędności dla portfela, wynikające z niskiej ceny tego surowca oraz niewielkiego zużycia paliwa przez silnik.

Cicha praca silnika i bardziej miękkie spalanie w Econicu NGT oznacza zmniejszoną emisję hałasu. Ograniczenie hałasu sięga 50% w porównaniu z pojazdem z silnikiem wysokoprężnym i obudową wyciszającą. Podwozie Econica napędzane sprężonym gazem ziemnym posiada niemiecki znak jakości „Blauer Umweltengel”, a także spełnia normę głosności "PIEK" (głośność pojazdu 72 dB).

– „To absolutny rekordzista w swojej klasie w zakresie ekologii i ekonomii” – powiedział szef sprzedaży samochodów specjalnych Mercedes-Benz Polska, Igor Kaczorkiewicz – „Cieszę się, że znalazł uznanie w firmie Jeronimo Martins, która jest już klientem naszej firmy, jako że ma w parku samochodowym ponad 150 samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, głównie Actrosów” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!