Aerodynamiczna naczepa Stas

30 grudnia 2011, 14:46

Firma Stas zaprezentowała swoją nową, koncepcyjną naczepę V-Streamline II. Prace badawczo-rozwojowe pozwoliły na osiągnięcie dobrych właściwości aerodynamicznych przy zachowaniu atrakcyjnego wyglądu naczepy.

Projekt jest odpowiedzią na trendy panujące w świecie transportu. Naczepa przyczynia się do redukcji zużycia paliwa, jest bardziej przyjazna dla kierowcy i spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa.

V-Streamline II bazuje na czterech udoskonaleniach konstrukcyjnych: aerodynamicznym kształcie górnych belek; zamkniętym przodzie, który kieruje strugę powietrza nad pojazdem; pomagających w zniwelowaniu działania próżni hamującej pojazd klapach z tyłu naczepy; integracji bocznych paneli Ephicas.

W 2009 roku pierwsza generacja aerodynamicznych naczep Stas umożliwiła osiągnięcie oszczędności paliwa na poziomie 10 proc. Symulacje komputerowe nowego projektu z udoskonaloną aerodynamiką pokazują, że w przypadku V – Streamline II oszczędności te mogą osiągnąć poziom 15 proc.

Planowane są dalsze testy drogowe, podczas których zostaną dokonane rzeczywiste pomiary.

Pierwsze pojazdy nowej serii zostaną wprowadzone na rynek na początku 2012 roku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

213.216.99.*, 5 stycznia 2012, 11:15 0 0

lipa

Odpowiedz