Nagroda „European Transport Sustainability Prize 2012” dla nowego Actrosa

2 stycznia 2012, 11:36

Nowy Mercedes-Benz Actros został wyróżniony nagrodą „European Transport Sustainability Prize 2012” w kategorii „Ciężarówki powyżej 7,5 tony”. Jury doceniło go za niski apetyt na paliwo i zachowanie normy Euro VI.

Nowy Actros jest pierwszą ciężarówką na rynku, która spełnia normę Euro VI i w związku z tym może pochwalić się 80-procentową redukcją emisji tlenków azotu. Nie przeszkodziło to jednak inżynierom Mercedes-Benz w uzyskaniu zużycia paliwa jeszcze niższego od poprzednika.

Latem 2011 roku, w ramach zawodów "Record Run", nowy Actros 1845 BlueTec 6 uzyskał średnie zużycie paliwa na poziomie 25,9 l/100 km, o 4,5 proc. niższe od dotychczasowego rekordzisty. Jeszcze lepiej wypadł Actros BlueTec 5, spełniający normę Euro V, osiągając wynik 25,1 l/100 km, czyli o 7,6 proc. niższy. W oszczędnej jeździe kierowcom pomógł montowany standardowo system telematyczny FleetBoard.

"European Transport Sustainability Prize 2012", ufundowane przez monachijskie wydawnictwo Huss-Verlag wyróżnienia wręczono po raz pierwszy, łącznie w 11 kategoriach. Nagrodę z rąk Bernharda Kerschera, dyrektora zarządzającego TÜV-Süd Auto Service GmbH, odebrał Georg Weiberg, dyrektor ds. inżynierii produktu Daimler Trucks.

– „Jesteśmy zachwyceni zwycięstwem i dziękujemy Huss-Verlag za tę nagrodę. Dostrzegamy w niej kolejny dowód na to, że nowy Actros jest ciężarówką przyszłości, oszczędną i bezpieczną. Zamierzamy uczynić go rynkowym bestsellerem na całym świecie” – powiedział Weiberg podczas ceremonii wręczenia nagród w Muzeum Niemieckim w Monachium.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!