Stowarzyszenie transportowe apeluje do rządu o szczepienia kierowców

16 lutego 2021, 8:42

Stowarzyszenie Transport i Logistyka Polska wystosowało apel do Ministra Zdrowia dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 dla kierowców zawodowych. Podawanym powodem są utrudnienia w międzynarodowym transporcie. 

TLP apeluje o szczepienia kierowców

Aby przekroczyć granice państwowe kierowcy zawodowi, zostali zobligowani do okazywania testów na COVID-19 zrobionych na 48h, a w niektórych przypadkach 36h przed wjazdem do danego kraju. W praktyce oznacza to, że są najlepiej przebadaną grupą zawodową, choć często przemieszczają się jedynie w tranzycie po danym kraju, nie opuszczając kabiny. Co kilka dni poddawani są testom, stoją w długich kolejkach do punktów testowania – bez dostępu do żywności czy zapewnienia podstawowych warunków sanitarnych. W wielu miejscach dochodzi obecnie do podobnej sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia przed Świętami Bożego Narodzenia na granicy brytyjsko-francuskiej.

Nieracjonalność tych obostrzeń może skutkować zaburzeniem lub wręcz przerwaniem łańcuchów dostaw w Europie. TLP skierowało więc oficjalne pismo do Ministra Zdrowia o uwzględnienie kierowców wykonujących przewozy towarowe i pasażerskie w planach wczesnego etapu szczepień przeciwko COVID-19, a także wystąpienie do władz innych państw członkowskich UE o zwolnienie z wymogu poddawania się testom kierowców zaszczepionym przeciwko COVID-19. Pismo wystosowane przez TLP do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego można przeczytać TUTAJ.

Organizacje apelują, kierowcy nie chcą się szczepić

Choć argumenty przedstawiane przez stowarzyszenie TLP wydają się zasadne, problemem może okazać się podejście samych kierowców do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19. W naszej ankiecie dotyczącej tego tematu, zdecydowana większość zawodowych kierowców wskazała, że nie zamierza zaszczepić się przeciwko COVID-19 w najbliższym czasie. Ankieta została przeprowadzona w grudniu, a jej wyniki można znaleźć TUTAJ.

Obecnie trwa kolejna ankieta dla kierowców oraz przedsiębiorców z branży transportowej, poświęcona tematyce szczepień przeciwko COVID-19. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Można to zrobić TUTAJ lub poniżej:

Strona: 1/3

Wskaż swoją profesję *

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Sandra, 16 lutego 2021, 9:27 1 0

Jak nie jedni to inni chcą na siłę uszczęśliwiać nie przebadana szczepionka która ma efekty uboczne ....

Odpowiedz

Luk_zg, 16 lutego 2021, 10:15 3 0

Przecież my jesteśmy cyborgami i nic nas nie chwyta.
Jak zaczął się wirus to byliśmy bohaterami a teraz znów od bohaterami do zera

Odpowiedz

Kierowca ciężarówki, 16 lutego 2021, 10:25 0 -1

Kto napisał taką głupotę. Jakie testy? Jakie kolejki? Skończcie już z tą propagandą. Granice kierowcy zawodowi przekraczają bez żadnych problemów!!! A co do tych godzin które podaliście - wystosowały to " landy" w Niemczech lecz jie oznacza to że musimy mieć testy.... Doczytajcie że zrozumieniem a później puszczajcie do obiegu informacyjnego.....

Odpowiedz

Kiero, 16 lutego 2021, 12:38 1 0

Kierowca ciężarówki nie wiem gdzie jeździsz ale weź się lepiej zorejentuj zanim zaczniesz coś pisać... Spróbuj wjechać z Czech do Niemca to może zobaczysz co się dzieje, obowiązkowe testy na granicy inaczej wypad.

Odpowiedz

Ddc, 7 marca 2021, 22:36 2 0

Pandemia to propaganda polityczna rozdmuchiwana w mediach. Pseudo szczepionki to zbrodniczy eksperyment medyczny.
Pseudo testy, definicja idiotów bezobjawowej choroby.
Mamy do czynienia z psychopatami. Jeżdżę po całej Europie beadania chorego nic nie dającego kagańca. I jakoś nie mogę złapać tak strasznej zaraźliwe choroby politycznej. Bezobjawowej to mają mózgi.

Odpowiedz