Centrum dowodzenia w Solarisie

24 stycznia 2012, 12:44

Kolejny Solaris będzie służył strażakom – InterUrbino 12, zmodyfikowane przez firmę Arkom, będzie wykorzystywane przez wielkopolską straż pożarną jako mobilne centrum dowodzenia przy trudnych i długotrwałych akcjach ratowniczo-gaśnicznych.

Solaris InterUrbino dla PSPPojazd jest przeznaczony przede wszystkim do udziału w długotrwałych akcjach zakrojonych na szerszą skalę, o dużym skutku oddziaływania, jak np. gaszenie pożarów lasów czy przeciwdziałanie zagrożeniom powodziowym. Może być jednak używany do zwykłych przewozów pasażerskich – nadal mieści się w nim ponad 30 miejsc siedzących, zdecydowanie więcej, niż stanowi jedna załoga tradycyjnego wozu strażackiego.

– „Jest to nowe podejście Państwowej Straży Pożarnej do organizacji sztabu dowodzenia na miejscu akcji. Autobus ten to nie tylko środek transportu, ale przede wszystkim miejsce, w którym będą mogli wspólnie pracować strażacy, policjanci, medycy i specjaliści innych branż. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko schronienie przed warunkami atmosferycznymi, ale również udostępnia najnowsze rozwiązania teleinformatyczne na miejscu akcji” – tłumaczy Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Lech Janiak.

Solaris InterUrbino w służbie PSP– „Autobus wyposażony jest w trzy stanowiska techniczne przeznaczone m.in. dla radiooperatorów oraz w stół do narad operacyjnych. Posiada także akumulatory zapewniające kilka godzin pracy bez konieczności dostępu do sieci elektrycznej, agregat prądotwórczy oraz antenę radiową, która umożliwia łączność w promieniu około 70 km” – mówi Krzysztof Musiał, Dyrektor Sprzedaży Regionu Północno-Centralnego w Solarisie.

To już drugi Solaris służący Państwowej Straży Pożarnej (PSP). W 2007 roku Komeda Główna PSP kupiła Solarisa Vacanzę, wykorzystywaną do przewozu słuchaczy Szkoły Aspirantów PSP.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.238.213.*, 6 lutego 2012, 20:41 0 0

Super , podziwiam ,za twórcze podejscie do tematu . Szkoda , że władze miasta robia wszystko byle jak i bez planu na przyszłość. Ale to też jest pewnie też jest metoda trzymać się blisko kolesiów i kiboli zawsze się jakoś popłynie do następnej kadencji. , patrz stadion , basen malta i oczywiście dworzec kolejowy to wszystko zostanie na kilkadziesiąt lat a zaplanowane jak Rataje lub Winogrady..

Odpowiedz

193.106.246.*, 29 lutego 2012, 21:52 0 0

ciekawe

Odpowiedz