Poszukiwania najlepszego europejskiego kierowcy rozpoczęte

6 lutego 2012, 11:03

Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Europejskim organizowanym we wrześniu w Szwecji. Zgłoś się do piątej edycji konkursu YETD.

Logo YETDW tym roku Konkurs Kierowców Scania odbędzie się w 39 krajach na całym świecie. Przewiduje się, że do konkursu zgłosi się ponad 55 000 młodych kierowców, którzy zawalczą o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną – nową Scanię serii R o przybliżonej wartości  100 000 Euro.

„Kierowca jest najważniejszym ogniwem transportu, środowiska i bezpieczeństwa” – mówi Leif Östling, Prezes i Dyrektor Generalny Scania – „Wykwalifikowany i zaangażowany kierowca oznacza dla transportu większą wydajność, redukcję emisji spalin,  wkład w podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz wzrost rentowności firmy. Taki kierowca stanowi ogromną wartość  i udowadnia, że dbałość o środowisko i wyniki finansowe mogą iść w parze”.

Kto może zgłosić się do udziału w konkursie?

Do konkursu mogą zgłaszać się młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 35 roku życia wypełniając formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej http://www.scania.pl/yetd2012 jak również dostępny w sieci serwisowej Scania. Formularze mogą być przesyłane do dnia 15 kwietnia 2012 roku.

Finalisci_krajowi_YETD_2010Scania oczekuje na kierowców, którzy spełniają poniższe kryteria:
• Urodzeni 1977 i później
• Posiadający kategorię prawa jazdy C+E
• Będący obywatelami Polski

YETD 2012 to nie tylko niezwykłe emocje, adrenalina i rywalizacja. Konkurs ma skupić uwagę opinii publicznej i mediów na umiejętnościach, możliwościach i profesjonalizmie polskich kierowców.

Pierwszy etap stanowią eliminacje regionalne które wyłonią 9. reprezentantów regionów. Ci spotkają się na krajowym finale, który odbędzie się podczas Zlotu Master Truck w dniach 6-7 lipca 2012 (zobacz relację z zeszłorocznego Zlotu Master Truck). Przygotowano konkurencje, które będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej.

 


Nowością tegorocznego konkursu jest kategoria „Zdrowie i Bezpieczeństwo”

Scania chce promować wzrost świadomości w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych czynników mających wpływ na pracę kierowcy.

Artur Sumbar - zwycięzca polskiej edycji YETD 2012Scania Polska przygotowała na stronie http://www.scania.pl/yetd2012 szereg pomocnych informacji dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie, a wśród nich między innymi: szczegółowe opisy konkurencji, relacje filmowe z poprzednich edycji konkursów i sylwetki finalistów z lat ubiegłych.

W Europie konkurs jest wspierany przez Komisję Europejską, Międzynarodową Unię Transportu Drogowego (IRU) i firmę Michelin.

Partnerami polskiej edycji została Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD), Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Polski Czerwony Krzyż (PCK), firma Schwarzmüller oraz program „Na Osi”.

Eliminacje regionalne YETD 2012 w Polsce odbywać się będą na terenie serwisów Scania  zgodnie z następującym harmonogramem:
12 maja 2012 – Słupno (Radzymin) oraz Kalisz
19 maja 2012 – Słupsk oraz Opole
26 maja 2012 – Szczecin oraz Gliwice
02 czerwca 2012 – Włocławek oraz Kraków
16 czerwca 2012 – Łódź
6-7 lipca 2012 – Finał krajowy – Master Truck 2012
7-8 września 2012 – Finał europejski – Szwecja

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!