Unijne dofinansowanie budowy infrastruktury CNG

21 lutego 2012, 12:22

Komisja Europejska daje szansę dla przedsiębiorstw, które chcą zbudować infrastrukturę tankowania pojazdów gazem CNG. Do 13 kwietnia 2012 r. można składać aplikacje do udziału w programie TEN-T (Trans-European Transport Network). W ramach projektu, połowa poniesionych na inwestycję kosztów jest zwracana (od 1 do 5 milionów Euro na aplikację).

Organy Unii Europejskiej udzielają wsparcia projektom, które zakładają wykorzystanie czystego paliwa alternatywnego, na przykład gazu CNG, którym napędzanych jest blisko 20 mln pojazdów na świecie. Program TEN-T jest dobrą okazją do budowy lub rozbudowy istniejącej infrastruktury tankowania gazu CNG w zajezdniach i bazach firm transportowych, niezależnie od tego, czy są to przedsiębiorstwa prywatne, komunalne, czy państwowe.

Programem mogą zostać objęte tylko sprawdzone nowe technologie, których rezultaty, czyli łagodzenie zmian klimatu (emisji gazów cieplarnianych), mogą być widoczne przed końcem 2013 roku – w tym infrastruktura CNG. Program jest poświęcony badaniom. Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie prawodawcom, przemysłowi oraz obywatelom UE zrozumienia i zdecydowania, które technologie wspierające zrównoważony transport pasażerski i towarowy mają najwyższy potencjał szybkiego zastosowania w UE.

Szczegóły i wskazówki dotyczące procedury aplikacyjnej można znaleźć na stronie tentea.ec.europa.eu/en/apply_for_funding/follow_the_funding_process/annual_call_2011.htm.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!