Wzrost sprzedaży TRW Proequip

, 24 lutego 2012, 13:06

Marka produktów do samochodów ciężarowych – TRW Proequip – odnotowuje 40-procentowy wzrost sprzedaży dzięki zwiększeniu liczby zawartych kontraktów OE, w tym na części do modelu Mercedes Actros.

Dział części do samochodów ciężarowych TRW Automotive Aftermarket, TRW Proequip, poinformował o osiągnięciu rocznego planu sprzedaży na rok 2011 już w październiku tegoż roku. Aż 40-procentowy wzrost wynika ze zwiększenia obecności na rynku części zamiennych oraz ze ścisłej współpracy z producentami samochodów.

Cieżarówka z oznaczonymi częściami oferowanymi przez TRWGłównym motorem sukcesu okazała się wprowadzona na rynek w roku 2010 innowacyjna konstrukcja sworznia kulowego TRW o nazwie X-cap. Przyczyniła się ona do zawarcia wielu kontraktów na dostawy wyposażenia oryginalnego (Original Equipment, OE), na przykład do modelu Mercedes Actros. Opracowana w specjalnym zakładzie projektowym Centrum Technologicznego TRW w Dusseldorfie konstrukcja X-cap jest  mniejsza, mocniejsza i bardziej wytrzymała od dotychczasowej, a zmniejszony moment obrotowy zapewnia większy komfort kierowania pojazdem.

Producenci samochodów ciężarowych wciaż dążą do poprawy dynamiki swoich pojazdów, aby można było kierować nimi z takim wyczuciem jak samochodami osobowymi. Chroniona 20-letnim patentem i wykorzystująca najnowsze, przełomowe technologie układu kierowniczego i zawieszenia konstrukcja X-cap szybko zyskuje na popularności jako preferowane rozwiązanie w samochodach ciężarowych przyszłości.

 


 

TRW Proequip oferuje obecnie dla Mercedesa łącznie 390 części: 51 końcówek drążka kierowniczego, 161 części zespołu drążka kierowniczego środkowego, 15 łączników drążka stabilizatora, 73 drążki reakcyjne, 60 części montażowych do drążków i 29 zestawów naprawczych.

Menedżer ds. marketingu części do samochodów ciężarowych TRW, Dennis Christ, wyjaśnił: „Nasze doświadczenie w zakresie przyszłościowych technologii daje bezpośrednie efekty na rynku części zamiennych, czego przykładem jest wprowadzenie końcówki X-cap. Także ze względu na to, że producenci pojazdów nieustannie dążą do poprawy komfortu kierowców, część ta stanowi niezwykle cenny element układów kierowniczych”.

Oferta modułu narożnego TRW (części układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia) „wagi ciężkiej” obejmuje ponad 1000 części do układów kierowniczych i zawieszenia, klocki hamulcowe, amortyzatory oraz przekładnie kierownicze. Od wejścia na rynek w roku 2008 marka dynamicznie się rozwija pod względem oferty i wyników sprzedaży oraz szybko powiększa swój udział w rynku europejskim. 

Najnowsze informacje dotyczące TRW Proequip można uzyskać, rejestrując się pod adresem: www.trwaftermarket.com/trwproequip

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!