Kalkulator efektywności paliwowej

27 lutego 2012, 14:05

Goodyear Dunlop stworzył kalkulator umożliwiający zwiększenie wydajności flot samochodowych poprzez ocenę zwrotu z inwestycji mających na celu ograniczenie zużycia paliwa. Narzędzie ma ułatwić przewoźnikom redukcję kosztów i emisji CO2.

Kalkulator efektywności paliwowej - akcesoria zwiększające aerodynamikęNowa aplikacja udostępniona przez Goodyear Dunlop może pomóc flotom transportowym prześledzić, które z inwestycji oszczędzą paliwo i zapewnią najkorzystniejszy wskaźnik ROI (z ang. return on investment – zwrot z inwestycji). Kalkulator efektywności paliwowej opracowany jest na podstawie realiów pracy przewoźników w Europie i pozwala menadżerom obliczyć potencjalną redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa w ich flotach.

Kalkulator jest aplikacją przyjazną użytkownikowi dzięki prostej nawigacji i atrakcyjnej szacie graficznej. Odpowiednio dobrane funkcje pozwalają oszacować wpływ wybranej opony na wielkość inwestycji w szkolenie kierowców oraz na różne rozwiązania modernizujące aerodynamikę pojazdu. Wszystko po to, aby zmniejszyć zużycie CO2 i zredukować negatywny wpływ transportu drogowego na środowisko naturalne.

Kalkulator efektywności paliwowej - Szkolenia kierowcówKalkulator jest już gotowy do obsługi etykiet z oporem toczenia w formacie w jakim nabywcy opon niedługo zobaczą je na rynku. To konsekwencja wejścia w życie nowych przepisów unijnych w sprawie etykietowania opon.

„Codziennie rozmawiamy z naszymi klientami flotowymi i szukamy nowych sposobów na zwiększenie wydajności ich funkcjonowania. Szczególnie cenne są dla nas uwagi menadżerów mniejszych flot lub przewoźników, pozbawionych obecnie jakichkolwiek narzędzi, które mogłyby im pomóc dokładnie przeanalizować funkcjonowanie ich floty i weryfikować działania umożliwiające zwrot z początkowej inwestycji.” – powiedział Michel Rzonzef, Wiceprezes firmy Goodyear Dunlop ds. Opon do Samochodów Użytkowych w Regionie EMEA.

Kalkulator został opracowany wspólnie z firmą badań rynkowych Panteia/NEA, która dostarczyła szczegółowe dane rynkowe z całej Europy, co zapewniło modelowi dokładność.

Kalkulator efektywności paliwowej - parametry oponAplikacja jest bezpłatna i pozwala użytkownikom oszacować następujące wielkości w zależności od wybranej opony:

  • zmniejszenie zużycia paliwa w litrach na 100 km,
  • oszczędność paliwa w skali roku w litrach,
  • redukcję emisji CO2 w skali roku w tonach,
  • oszczędności kosztowe netto w skali roku.

Kalkulator efektywności paliwowej - wybór pojazdu i regionuPonadto, przewoźnicy flotowi są zachęcani do wpisywania szczegółowych danych na temat posiadanych samochodów ciężarowych, po to żeby estymacje odzwierciedlały charakterystykę prowadzonej przez nich działalności przewozowej.

Narzędzia pozwalające zwiększyć efektywność paliwową floty są coraz ważniejsze. Nasz kalkulator jest przejrzysty, obiektywny i opiera się na kilku dekadach doświadczeń w corocznym monitorowaniu i analizach porównawczych kosztów w transporcie drogowym. To właśnie dlatego nasze narzędzie pozwala zarządzającemu flotą naprawdę zrozumieć znaczenie wskaźnika ROI oraz całkowitych oszczędności w całym cyklu eksploatacji osiągniętych dzięki inwestycji na podstawie własnych realiów biznesowych. Jest to również narzędzie sprzedażowe dla dealerów opon, którzy mogą go używać pomocniczo w prowadzeniu działalności handlowej” – dodał „Françoise van den Broek, Dyrektor firmy badań rynkowych Panteia/NEA.

Aby skorzystać z kalkulatora efektywności paliwowej należy wejść na stronę internetową pod adresem: www.fleet-calculator.eu. Aplikacja dostępna jest w języku angielskim a walutą do kalkulacji jest Euro.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!