Weterani odzyskują blask

16 kwietnia 2012, 15:42

Autosan, który przygotowuje się do jubileuszu 180-lecia istnienia, nie zapomina o swojej historii. Dlatego firma odnalazła wyprodukowany ponad 50 lat temu egzemplarz modelu H01, który już wkrótce odzyska dawny blask. Obok H01, w macierzystej fabryce restaurowane są młodsze H09 i H9-35.

fot: Autosan.euH01 został odkupiony od Klubu Sportowego „Borowiak” z Czerska i może pochwalić się karierą filmową – wystąpił w filmie „Miś” Stanisława Barei.

– „SAN H01 czekał na mojej posesji 28 lat, by doczekać się powrotu do swojej macierzystej fabryki, w której był wyprodukowany. […] Obecnie, po renowacji i otrzymaniu 'nowej szaty', prezentuje się prześlicznie.” – powiedział pan Zbigniew Borzyszkowski z Czerska, od którego odkupiony został SAN H01 z 1959r.

fot: Autosan.euOdbudowywany H09 z 1977 roku należał wcześniej do przedstawicieli klubu sportowego Victoria Chróścice, zaś miejski H9-35, wyprodukowany w 1985 r., był eksploatowany na Podkarpaciu. Autosan odkupił pojazd od Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle.

Autobusy odzyskują pierwotny wygląd zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Regenerowane są również ich silniki. Postępy w przywracaniu stanu autobusów sprzed lat można śledzić na stronie www.autosan.eu/blog/

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!