Pierwsze MAN-y EcoCity pojadą do Wielkiej Brytanii

27 kwietnia 2012, 12:30

Firma Arriva jest pierwszym przedsiębiorstwem, które będzie miało w swojej flocie nowy model autobusu – EcoCity. Konstrukcja firmy MAN może być napędzana gazem ziemnym CNG lub biogazem. Pojazdy będą dostarczone w wersjach niskopodłogowych lub niskowejściowych.

MAN EcoCity– „Autobusy na gaz ziemny firmy MAN zostały zakupione w ramach programu inwestycyjnego firmy Arriva mającego na celu dalszą poprawę bilansu środowiskowego floty autobusów. Obok zwiększania floty autobusów hybrydowych i organizowania dla naszych kierowców treningów ekologicznej jazdy, autobusy te przyczyniają się do poprawy zrównoważonego rozwoju transportu autobusowego obsługiwanego przez firmę Arriva – także w interesie naszych pasażerów.“ – powiedział Mike Cooper, Dyrektor zarządzający pionu UK Bus w firmie Arriva.

Napęd na gaz ziemny przyczynia się do redukcji kosztów eksploatacji nawet o 30 procent. Zabudowa autobusów posiada lekką konstrukcję aluminiową wzmocnioną z przodu i z tyłu stalowym szkieletem. Autobus ma długość 12 metrów i oferuje 40 miejsc siedzących oraz dwa składane fotele). Pojazd jest napędzany przez silnik MAN E2876 EEV o pojemności 12,8 litrów i mocy 272 KM. Odpowiedni zasięg zapewniają cztery zbiorniki gazu ziemnego o pojemności 1 176 litrów.

Autobusy będą obsługiwać liniowe połączenia w miejscowości Runcorn położonej na wschód od Liverpoolu oraz w Darlington w północno-wschodniej Anglii. Spółka Arriva, jedna z największych firm transportowych w Europie, należy do niemieckich kolei Deutsche Bahn. Przewozi rocznie ponad 1,5 miliarda pasażerów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!