Ponad 100 ciężarówek na MAN Trucknology Days 2012

10 maja 2012, 10:51

W ramach „MAN Trucknology Days 2012“ zorganizowanych 4 i 5 maja 2012 roku przez firmę MAN można było obejrzeć i przetestować ponad 100 ciężarówek tej marki. Impreza, która odbywa się w MAN Truck Forum w Monachium oraz na znajdującym się w pobliżu torze testowym, przyciąga setki zainteresowanych klientów i zwiedzających.

Pojazdy MAN z floty „Trucks to go”Tegoroczny pokaz otwiera prezentację floty „MAN Trucknology Roadshow 2012“. Prezentowane są też pojazdy z floty „Truck to go“. MAN prezentuje wszystkie rodzaje pojazdów znajdujących zastosowanie w takich branżach, jak budownictwo, transport ciężki, transport dalekobieżny, transport dostawczy i straż pożarna. Zwiedzający maja możliwość zdobycia doświadczeń podczas testowania ciężkich zestawów pojazdów o masie całkowitej do 150 ton, długich ciężarówek lub pojazdów stosowanych w budownictwie spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Każda z prezentacji poświęcona była konkretnej branży. Tym razem dominującymi branżami są „straż pożarna“ i „budownictwo“. Pojazdy strażackie MAN TGL, TGM i TGS demonstrowane są podczas gaszenia pożarów. Prezentacja pojazdów stosowanych w budownictwie koncentruje się na podkreśleniu ich zwrotności i dużego obciążenia użytkowego.

MAN Trucknology Roadshow

Flota demonstracyjna pojazdów ciężarowych MAN Trucknology RoadShow obejmuje około 70 kompletnych pojazdów reprezentujących wszystkie typoszeregi TGL, TGM, TGS i TGX. Są one przeznaczone przede wszystkim do stosowania jako pojazdy dostawcze i dalekobieżne oraz w budownictwie i do przewozu ciężkich ładunków. Wszystkie są polakierowane na charakterystyczny karminowy kolor.


Lista zabudów i rodzajów naczep do ciągników siodłowych jest długa: ciągniki siodłowe, ciężkie ciągniki siodłowe, transportery pojazdów, samochody-chłodnie z zabudową furgonową, zabudowy do przewozu napojów, zabudowy furgonowe, ciągniki siodłowe z cysternami do przewozu płynów, zabudowy z przesuwaną opończą, naczepy-silosy wywrotki, naczepy siodłowe wywrotki, hakowce, wywrotki trójstronne i wywrotki tylne, wywrotki o zdejmowanej skrzyni, wywrotki z żurawiem, wywrotki stosowane do utrzymania dróg w zimie, naczepy przesuwane, pojazdy do przewozu krótkiego drewna, samochody skrzyniowe z żurawiem lub betoniarki samochodowe.

Trucks to go

Prezentowane przed budynkiem MAN Truck Forum białe ciężarówki należą do floty „Trucks to go“, która obejmuje kompletnie zabudowane i szybko dostępne nowe pojazdy przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Klienci mogą je nabyć od ręki, bez oczekiwania na dostawę.

Trucknology Day

Między MAN Truck Forum a położonym w pobliżu torem testowym uruchomione zostało wahadłowe połączenie autobusowe. W obu miejscach można oglądać i testować pojazdy ciężarowe. Zalety napędu MAN HydroDrive można było zobaczyć szczególnie podczas jazdy po specjalnie przygotowanych odcinkach o żwirowej nawierzchni. Swoje produkty prezentują także wszystkie działy usługowe firmy MAN oraz wiele firm partnerskich. 53 producentów zabudów i wyposażenia oraz poddostawców oferuje zwiedzającym możliwość przeprowadzenia fachowych konsultacji (firmy: Alcoa, Bär, Cargotec, Carnehl, Carrier, CIFA, Continental, Dautel, Doll, DRV, Empl, Esterer, Ewers, Fassi, Faymonville, Ferro, Fliegl, GHH, Goodyear, Hyva, Jost, Junge, Kässbohrer, KH-Kipper, Kiesling, Kinshofer, Kögel, Krone, Langendorf, Liebherr, G. Magyar, MBB Palfinger, Meiller, Palfinger, Rohr, Rosenbauer, SAF-Holland, SAXAS, Scheuerle, Schmitz Cargobull, Schwarzmüller, Spier, Stetter, Stoneridge, TBV, TRS, Voith, VS-Mont, Walther, Weacon, Wielton, ZF, Ziegler) działy MAN świadczące usługi (MAN ProfiDrive, MAN Service, MAN Rental, MAN Finance, MAN TopUsed, MAN Aufbauherstellermanagement, MAN Modification Center).


Specjalny pokaz straży pożarnej

Flota pojazdów Trucknology Road Show na torze testowym MANNiespotykanym u innych producentów rozwiązaniem jest zastosowanie w produkowanych seryjnie pojazdach klasy średniej o maksymalnej masie w przedziale 10 do 15 ton resorowanej pneumatycznie osi tylnej. Rozwiązanie to zapewnia maksymalną ochronę drogiego sprzętu strażackiego przewożonego tymi pojazdami oraz – dzięki obniżaniu pojazdu – dostęp do sprzętu na optymalnej wysokości.

Podczas Trucknology Day na dwóch podwoziach TGM prezentowana jest długa kabina brygadowa, w której może przebywać dziewięć osób. Drzwi w kabinie o szerokości 90 cm sięgają do krawędzi lekko podwyższonego dachu i otwierają się prawie pod kątem prostym, zapewniając w ten sposób wygodę przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Wnętrze kabiny brygadowej dostępnej w dwóch różnych długościach można urządzić zgodnie z obowiązującymi wymaganiami i oczekiwaniami. Bezpieczeństwo wszystkich pasażerów w kabinie zapewniają trzypunktowe pasy znajdujące się przy każdym fotelu.

Zakładowa straż pożarna MAN/MTU oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Karlsfeld prezentowały swoje pojazdy MAN podczas akcji gaszenia pożaru. Goście pokazów organizowanych podczas Trucknology Days mogli, korzystając z fachowych porad, przećwiczyć gaszenie niewielkiego ognia przy pomocy gaśnic oraz poznać zasady postępowania przy gaszeniu pożaru.

MAN corocznie organizuje prezentacje swoich produktów, począwszy od 2008 roku. Jesienią 2011 r., podczas ostatniej imprezy gościła ponad 2 500 osób zainteresowanych programem efektywnego transportu MAN.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!