Bengt Lundström prezesem Volvo Buses we Wrocławiu

28 maja 2012, 11:48

Bengt Lundström objął stanowisko prezesa działalności przemysłowej Volvo Buses we Wrocławiu, zastępując na tym stanowisku Detmara Kampmanna. Jest on również odpowiedzialny za całą działalność przemysłową Volvo Buses w Regionie Europy, a także pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu Volvo Polska we Wrocławiu.

Bengt LundströmBengt Lundström pracuje w Volvo od wielu lat, a pracę rozpoczął w 1983 roku w Volvo Cars, w dziale Serwisu. Następnie podjął pracę jako inżynier odpowiedzialny za przygotowanie do produkcji modelu Volvo 850. Kolejno obejmował stanowiska Menedżera Jakości, Menedżera Produkcji i Dyrektora Fabryki. Potem, po kilku latach pracy dla zewnętrznej firmy, wrócił do Volvo w 1998 roku jako Dyrektor Fabryki maszyn budowlanych w mieście Arvika.

W latach 2003 – 2008 był odpowiedzialny także za fabryki Volvo CE w Eskilstuna (Szwecja) i Pederneiras (Brazylia). W 2008 roku przejął odpowiedzialność za wszystkie szwedzkie fabryki Volvo CE: Arvika, Braas, Eskilstuna i Hallsberg. W sierpniu 2011 roku, zmienił obszar produktowy i objął stanowisko Vice-Prezesa Działalności Przemysłowej w Europie w Volvo Bus Corporation.

Na stanowisku Vice-Prezesa Działalności Przemysłowej w Europie, Bengt Lundström odpowiada za fabrykę autobusów we Wrocławiu oraz za szwedzką fabrykę w Saffle.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!