Finaliści polskiej edycji YETD 2012 wyłonieni

25 czerwca 2012, 13:58

Zakończył się pierwszy etap rywalizacji o główną nagrodę w konkursie YETD 2012. Wyłonieni w nim finaliści będą walczyli o najnowszą Scanię serii R o wartości 100 tys. euro. Najlepsi młodzi kierowcy z całej Polski spotkają się na finale krajowym organizowanym podczas zlotu Master Truck.

W ciągu pięciu sobotnich dni na przełomie maja i czerwca odbyły się regionalne eliminacje, wyłaniające dziewięciu finalistów. Kierowcy musieli wykazać się na nich wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi podczas jazdy defensywnej, ekonomicznej, a także precyzją na placu manewrowym. W tym roku YETD poszerzono o nową kategorię – „Zdrowie i Bezpieczeństwo”.

Ostateczne starcie finałowej dziewiątki nastąpi podczas Zlotu Master Truck, 6 i 7 lipca 2012 r. Najlepszy zawodnik będzie reprezentował Polskę podczas wrześniowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje.

W finale krajowym YETD zmierzą się:

Kornel Grzybowski
Region: Kalisz
Ilość zdobytych punktów: 43
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 5:42 min
Wiek: 24 lata
Charakter pracy zawodowej: Jeździ na trasach międzynarodowych w firmie Stacpol z Legnicy. Wozi ładunki dla branży samochodowej. Na co dzień jeździ Mercedesem Actrosem 1848 z 2008 r. Studiuje zarządzanie logistyką na Politechnice Wrocławskiej.

Wojciech Kobierowski
Region: Słupsk
Ilość zdobytych punktów: 47
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 6:21 min
Wiek: 35 lat
Charakter pracy zawodowej: Wykonywał przewozy dystrybucyjne na potrzeby firmy. Przez 3 lata jeździł DAF-em XF105. Interesuje się samochodowymi rajdami terenowymi.

Piotr Krahel
Region: Szczecin
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 7:16 min
Wiek: 30 lat
Charakter pracy zawodowej: Zajmuje się logistyką w firmie transportowej. Koordynuje dostawy do sieci sklepów detalicznych. W weekendy, gdy jest dużo pracy wsiada czasem za kierownicę ciężarówki Scania 124 z 2000 r. Jest absolwentem kierunku Transport i Logistyka na Politechnice Szczecińskiej. Transportem interesuje się od dziecka. Prawo jazdy na ciężarówki zrobił w wieku 18 lat.

Piotr Kuc
Region: Gliwice
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 6:12 min
Wiek: 33 lata
Charakter pracy zawodowej: Do niedawna woził stal z Huty Katowice do Belgii i Holandii. Jeździł ciągnikiem Scania serii 4, a potem R480. Obecnie świadczy usługi pomocy drogowej i na co dzień prowadzi Iveco. Jego hobby to duże samochody i rodzina.

Mariusz Mazurek
Region: Włocławek
Ilość zdobytych punktów: 42
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 7:57 min
Wiek: 29 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ w transporcie międzynarodowym, głównie na południe Europy. Lubi wyzwania: ciasne uliczki, trudny dojazd do rozładunku, sytuacje gdy trzeba pomyśleć. Jego hobby to podróże.

Marcin Sobol
Region: Kraków
Ilość zdobytych punktów: 45
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 6:21 min
Wiek: 34 lata
Charakter pracy zawodowej: Jeździ po kraju na stałych trasach DAF-em XF105 w firmie Bud-Trans z Płońska. Interesuje się transportem w każdym wymiarze. Poszukuje informacji o nowościach technicznych, trenuje jazdę ekonomiczną. Pokonując stale te same drogi sprawdza skuteczność różnych sposobów obniżania zużycia paliwa.

Patryk Walkowski
Region: Opole
Ilość zdobytych punktów: 39
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 9:36 min
Wiek: 30 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ flagowym ciągnikiem Scania R730 w firmie Pol-Mack. Wozi felgi aluminiowe firmy Ronal. Najczęściej transportuje ładunki po Europie Zachodniej.

Marcin Węcławiak
Region: Słupno
Ilość zdobytych punktów: 50
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”: 6:00 min
Wiek: 29 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ ciągnikiem Scania R470 rocznik 2004 z naczepą kurtynową w firmie Tran.M Łomianki. Zwykle w kraju, ale zdarzają się również trasy międzynarodowe.

Marek Wieczorek
Region: Łódź
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji „Knock The King”:6:00 min
Wiek: 31 lat
Charakter pracy zawodowej: Na co dzień prowadzi ciągnik Scania R420 z typową naczepą plandekową lub kurtynową w firmie Skibi Trans z Łodzi.

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!